https://biokurier.pl/relaks/eko-turystyka/sniadania-we-wloszech-czyli-malo-mocno-i-slodko/
Teraz czytasz...
Śniadanie na Teneryfie
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Śniadanie na Teneryfie

https://biokurier.pl/relaks/eko-turystyka/sniadania-we-wloszech-czyli-malo-mocno-i-slodko/https://biokurier.pl/relaks/eko-turystyka/sniadania-we-wloszech-czyli-malo-mocno-i-slodko/

Marzy się wam podróż na Wyspy Kanaryjskie? Zapraszamy na wspólną wycieczkę! Przeczytajcie, co o poranku jedzą mieszkańcy i turyści odwiedzający Teneryfę. Naszym przewodnikiem jest Arleta Adamska, która na wyspie mieszkała 7 miesięcy.

Teneryfa to wyspa na Oceanie Atlantyckim, administracyjnie należąca do Hiszpanii. Jest częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich. Zlokalizowana jest nieopodal północno-zachodnich wybrzeży Afryki.

Leniwy poranek na Teneryfie

Dzień na Wyspach Kanaryjskich zaczyna się bardzo leniwie, a wschodzące słońce wcale go nie popędza. Na Teneryfę, największą z siedmiu wysp, dociera pomiędzy godziną 7 a 8 rano. Życie zaczyna toczyć się swoim tempem, a mieszkańcy pojawiają się kawiarniach i cukierniach.

Na Teneryfie dominuje lokalna kuchnia, tradycyjna dla Wysp Kanaryjskich oraz kuchnia hiszpańska. Tutejsi mieszkańcy najczęściej stołują się na mieście, w towarzystwie znajomych i rodziny, chociaż śniadania są pod tym względem wyjątkiem. Kanaryjczycy, jeśli już jedzą śniadanie, to jest to mała kawa lub kawa i słodka przekąska.

Słodki smak churros

W porze śniadaniowej otwierają się lokale o nazwie churreria, serwujące tradycyjne śniadanie, czyli churros. W tych najbardziej lokalnych, churros zjemy jedynie przed południem, natomiast w bardziej turystycznych miejscach serwowane jest przez cały dzień. Churros to zaparzane ciasto, smażone na głębokim oleju. Mogą różnić się kształtem i smakiem – te karbowane będą bardziej chrupiące i zwarte, natomiast te bez rowków przypominają do złudzenia nasze pączki, tyle że są podłużne. Jak przystało na prawdziwie słodkie i kaloryczne hiszpańskie śniadania, churros podawane są z gorącą czekoladą (w filiżance do maczania) lub cukrem. Do churros obowiązkowo serwowana jest mała, mocna, czarna kawa lub typowo kanaryjska, ze skondensowanym mlekiem tzw.  “leche y leche”. Alternatywą do churros są słodkie wypieki z cukierni lub klasyczny croissant.

Kanaryjskie śniadania spożywane w domach wyglądają bardzo podobnie. W sklepach wybór słodkich wypieków jest ogromny (w tym również churros), podobnie jak słodkich płatków śniadaniowych.

W najbliższym numerze Biokuriera pisać będziemy o śniadaniach. Zabierzemy naszych Czytelników w podróż po świecie! Sprawdzimy, co o poranku jedzą Amerykanie, Anglicy, Francuzi i Włosi. 

Arleta Adamska jest autorką bloga zamieszkali.pl.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.