Przedstawiamy Ekonavigator.pl

tekst sponsorowany]

 Ekonavigator.pl to portal poświęcony tematyce ekologicznej z wyszukiwarką firm, poradami, przepisami ze zdrowej i pozytywnej ekokuchni i informacjami o wydarzeniach ekologicznych. Za zadanie ma ułatwiać kontakt między sprzedawcami i producentami, a nabywcą, ale przede wszystkim – propagowanie idei ekologicznych.

Uważamy, że każdy powinien się starać być eko na swój sposób, bo „być eko, to nie być ego” i każdy przejaw dobrej woli płynącej w tą stronę, jest czymś dobrym. Chcielibyśmy, by ludzie poczuli się obywatelami świata i poczuli się patriotami wobec ziemi, ale zostawiamy szerogi margines na to, co to znaczy być eko. Nie chcemy szanować zwierząt i środowiska bardziej niż ludzi, chcemy głosic idee zdrowej równowagi we wszystkim, co się robi, aktywnego, zdrowego stylu życia w zgodzie i poszanowaniu tego, co wokół. Stąd pomysł na powstanie ekonavigator.pl.

 

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Dla kogo jest Ekonavigator?

Dedykowany jest zarówno odbiorcom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom. Przedsiebiorcy mogą umieszczać wizytówki swoich firm w serwisie z lokalizacją np. sklepów na mapie, a portal daje mozliwość wyszukiwania ich za pomocą słów kluczowych. Przy umieszczaniu wizytówek są dwie możliwości – jest opcja darmowa i premium, która pozwala na umieszczenie rozbudowanego opisu i zdjęć. Wizytówki ponadto można również wypozycjonować w serwisie, co daje przede wszystkim sporą oszczędność w stosunku do pozycjonowania na przykład w google, daje też możliwość bezpośredniego dotarcia do klienta zainteresowanego konkretną tematyką, a nawet w przypadku wizytówek premium – można zastąpić taką wizytówką  własną mini- stronę internetową.

Dział ogłoszeń

W serwisie właśnie uruchamiamy też dział ogłoszeń, gdzie oprócz działów kupię/sprzedam chcielibysmy stworzyć platformę dotyczącą ekobiznesu – ofert dotyczących współpracy franczyzowej, pracy, a nawet barterowej wymiany usług czy towarów.
Dla użytkowników indywidualnych, oprócz łatwego wyszukiwania sklepów po słowach kluczowych, portal oferuje dostęp do treści dotyczących ekologicznego stylu życia, informacji o wartościach produktów oraz mozliwości wykorzystywania roślin w codziennym życiu, kosmetyce, diecie i terapiach. W portalu jest w tej chwili 60 sprawdzonych przepisów kulinarnych – w ogromnej większości na dania wegetariańskie, czasem inspirowane kuchnią francuską, japońską lub włoską.

Do poczytania

Wśród artykułów publikowanych w portalu, znaleźć mozna różnorodne informacje np. na temat prania ekologicznego, wartości zdrowotnych konkretnych produktów spożywczych itp. np. alternatyw dla cukru. Próbujemy inspirować pomysłami na eko hobby, na życie blisko natury nawet w wielkim mieście. Planujemy rozwinąć jeszcze inne działy tematyczne, np.: z cyklu Ekonavigator.pl poleca, gdzie komentować będziemy różne ciekawe wydawnictwa i publikacje. Chcielibyśmy, żeby nasi użytkownicy dzielili się swoimi doświadczeniami jeśli chodzi o ekologiczny styl bycia i życia, dzielili uwagami co do przepisów, dlatego właśnie uruchamiamy możliwość dodawania pod nimi komentarzy.

Skąd pomysł?

Właścicielką i pomysłodawczynią Portalu jest Magdalena Chojnacka – Gresle, która mieszkała kilka lat we Francji, gdzie trend ekologiczny i organiczny jest znacznie bardziej widoczny niż w Polsce. Z obserwacji tego, co dzieje się w Polsce wynika, że nie wszystko co nazywa się eko, faktycznie jest eko, a przede wszystkim, że nie ma serwisu, który łączyłby w sobie wszystko – informator, wyszukiwarkę, poradnik i ksiązkę kucharską.  Ekonavigator stawia na ład, przejrzystośc i łatwośc dostępu do informacji, a także poprzez przejrzystą i przyjemną formę chce przyciągać ludzi którzy dotąd interesowali się mniej tym tematem.

Zwalczyć stereotypy, edukować

Świadomość ekologiczna społeczeństwa rośnie, ale wciąż jeszcze wielu ludziom bycie eko źle się kojarzy – kojarzy się z radykalnymi postawami, narzucaniem opinii i nietolerancją. Nierzadko nawet autorytety w oczach opinii publicznej zaliczają to, co ekologiczne i organiczne do elementów magicznych wierzeń ludów prymitywnych. Chcemy to zmieniać, chcemy by ludzie mieli świadomość zagrożeń wypływających z powszechnego stosowania w przemyśle substancji szkodliwych dla nas i środowiska i znali alternatywy dla ogólnie dostępnych produktów. Chcemy pozytywnie motywować, w duchu tolerancji i solidarności ludzi, których łączy jeden cel, ale do którego prowadzą różne drogi. Ekonavigator.pl pokazuje kurs do lepszego i zdrowszego życia.

Brak postów do wyświetlenia