Teraz czytasz...
Zaproszenie do Sierakowa
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Zaproszenie do Sierakowa

 

-tekst sponsorowany-

Obfitość lasów i jezior, bajkowy i czysty krajobraz – zapraszamy do Sierakowa. To znakomite miejsce dla szukających ciszy i spokoju a także ceniących wypoczynek aktywny: triathlon czy jazdę konną.

Aby zachować walory przyrodnicze i krajobrazowe regionu stworzono Sierakowski Parku Krajobrazowy. Zaledwie kilka kroków na północ od gminy znajduje się Puszcza Notecka – ogromny i rozległy kompleks leśny, miejscami dziki i tajemniczy, lecz warty poznania.

Gmina Sieraków to także miejsce do życia dla blisko 9 tysięcy osób. Mieszkańcy tworzą bogatą bazę turystyczno-wypoczynkową, przybywa gospodarstw agroturystycznych oferujących: jazdę konną, wędkowanie, pikniki w łonie natury lub wycieczki rowerowe.

Dla lubiących aktywny wypoczynek

Od kilku lat w Sierakowie organizowany jest festiwal triathlonowy, gromadzący tysiące zawodników i kibiców. Od ponad 180 lat, na ziemiach sierakowskich mieści się hodowla Stada Ogierów. To najstarsza hodowla tych pięknych koni na ziemiach polskich!

 

Historia na wyciągnięcie ręki

Blisko 200 lat temu rozstrzygnęła się tu „bitwa o Sieraków”, która prawdopodobnie na zawsze pogrążyła wojska Napoleońskie… Mieszkańcy przypominają o tym wydarzeniu, organizując m.in. obchody, inscenizacje czy wernisaże. Na sierakowskim ryneczku mieści się nawet kawiarnia imienia słynnego przywódcy.

Zobacz także


Zapraszamy

W takiej atmosferze, w znajdującej się 5km od Sierakowa wsi Lutom, znajduje się siedziba firmy Primavika. Serdecznie zapraszamy w nasze okolice! Przeczytaj więcej informacji na temat Sierakowa.

 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.