Wędrujemy po polskich szlakach kulinarnych (cz. 3)

blank

Po mapie można poruszać się palcem, ale też… smakiem ;). Zdecydowanie lepiej ruszyć w trasę a przy okazji spróbować lokalnych smaków. Tym razem prezentujemy Białostocki Szlak Kulinarny, Małopolski Szlak Winny oraz szlak „Kulinarna Gdynia”. Z #smakiempomapie tego roku promujemy turystykę kulinarną.

Białostocki Szlak Kulinarny

blank

Białostocki szlak kulinarny to 32 restauracje zlokalizowane najczęściej w centrum miasta. W ich menu znajdziemy kuchnię regionalną i polską, ale także europejską i światową. Wśród dań regionalnych są: bliny, białys, babka ziemniaczana, chłodnik, ciasteczka ze skwarek, kartacze, kindziuk, kiszka ziemniaczana, kołduny tatarskie, sękacz, solianka, śledź bo białostocku i… żubrówka.

W ramach Białostockiego szlaku kulinarnego odbywają się warsztaty kulinarne w restauracjach i konkursy gastronomiczne Aby swobodnie poruszać się po Szlaku powstała mapka-informator, którą można otrzymać w restauracjach szlaku oraz pobrać w wersji pdf ze strony szlaku.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Miejsca szlaku: Restauracje w Białymstoku
Więcej informacji: bialostockiszlakkulinarny.pl

blank

Małopolski Szlak Winny

Małopolski Szlak Winny powstał po to, aby zachęcić turystów do poznania małopolskiej tradycji winiarskiej. Enoturystyka to okazja nie tylko do spróbowania szlachetnych, polskich trudnków ale także spotkań z ich trwórcami oraz obcowania z przyrodą. Na szlaku znajdziemy 15 winnic. Co pewien czas na szlaku organizowane są Dni Otwartych Winnic.

Miejsca szlaku: m.in.: Winnica Srebrna Góra (Kraków), Winnica Zadora (Szczepanowice), Winnica Krokoszówka Górska (Smardzowice), Winnica Hybrydium (Witanowice k. Wadowic),
Więcej informacji: http://malopolskiszlakwinny.pl/

blank

Kulinarna Gdynia

Zwiedzanie miastaw połączeniu z dobrą kuchnią – to idea, która przyświecała twórcom szlaku „Kulinarna Gdynia”. Tworzy go ponad 30 restauracji serwujących dania kuchni lokalnej, ale także kuchni światowych. Z lokalnych przysmaków spróbować można m.in.: dań rybnych.

Miejsca szlaku: restauracje w Gdyni
Więcej informacji: http://www.kulinarnagdynia.pl
Już za tydzień kolejna porcja ciekawych miejsc! Zachęcamy do polubienia profilu Smakiem po Mapie (dodatek do Biokuriera poświęcony turystyce kulinarnej) fb.com/smakiempomapie

Czekamy na Wasze wrażenia z kulinarnych wypraw po Polsce. Uzywajcie #smakiempomapie w mediach społecznościowych 🙂

Przeczytaj poprzednie teksty z cyklu Smakiem po mapie

Wędrujemy po polskich szlakach kulinarnych (cz.1)

Wędrujemy po polskich szlakach kulinarnych (cz.2)

zebrał: Karol Przybylak

Dziękujemy przedstawicielom poszczególnych szlaków za udostępnienie zdjęć.

Brak postów do wyświetlenia