Tours. Smakosze mają tam lekkie życie

Czy Kulinarne Dziedzictwo Doliny Loary zmieści się na przestrzeni kilkudziesięciu metrów kwadratowych?  Raczej nie, ale z pewnością na takim obszarze zgromadzić można mnóstwo interesujących produktów i właśnie takie zadanie postawili sobie twórcy „La Balade Gourmande” – oryginalnego sklepu z produktami lokalnymi i ekologicznymi.

La Balade Gourmande w Tours znajdziemy przy Rynku Głównym. To niewielki sklep z mnóstwem lokalnych, kulinarnych skarbów. Jak zapewniają założyciele placówki: Przy wyborze towarów nie kierujemy się katalogami, nie korzystamy z hurtowników i ośredników. Nasza oferta to efekt bezpośredniej współpracy z producentami.

Ideą sklepu jest dostarczanie żywności tradycyjnej, lokalnej (wyjątkami są tu produkty, których nie da pozyskać się w Rejonie Doliny Loary, np. oliwa z oliwek i produkty czekoladowe) ale też zdrowej.

– Odrzucamy harmonizację gustów, a więc barwniki i sztuczne aromaty, które wprowadzają w błąd prawdziwe zmysły i smaki. Dążymy do autentyczności – czytamy na stronie internetowej sklepu. Potwierdzeniem tych słów jest rekomendacja jaką „La Balade Gourmande” otrzymała od lokalnego oddziału organizacji Slow Food.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Co znajdziemy na półkach La Balade Gourmande? Całą gamę konfitur (np. z rabarbaru czy… koziego mleka), cydry, wina, miody, czekolady, oliwę z oliwek). Zresztą zerknijcie na zdjęcia…

 Tours odwiedziłem przy okazji Festiwalu EuroGusto, relacja: Biokurier na Euro Gusto 2013

tekst i zdjęcia: Karol Przybylak (Twitter: @KarolPrzybylak)

Brak postów do wyświetlenia