Słoneczny pomysł na agroturystykę

Ruszył projekt Słoneczna Polska w ramach, którego można odwiedzić dziesiątki eko-agroturystycznych gospodarstw położonych w województwach małopolskim, lubelskim,  podkarpackim oraz świętokrzyskim. Gospodarstwa te oznaczone są  logiem „Słoneczna Polska”, wskazującym miejsca przyjazne środowisku.

Zdrowo i ekologicznie

W projekcie „Słoneczna Polska. Wczasy ze słońcem” można znaleźć gospodarstwa, które z pasją produkują dobrej jakości żywność (ekologiczną i tradycyjną) i dbają o środowisko naturalne, wykorzystując w swoich domach i firmach ekonomiczny i ekologiczny potencjał odnawialnych źródeł energii (ze względu na chociażby zamontowane tam urządzenia czerpiące energię ze słońca w postaci kolektorów słonecznych czy modułów fotowoltaicznych)

Gdzie szukać opisów gospodarstw?

Opisy gospodarstw wraz z zdjęciami oraz danymi kontaktowymi można obejrzeć na stronie www.slonecznapolska.net . Projekt realizowany jest przez  „Międzynarodową Koalicję dla Ochrony Polskiej Wsi-ICPPC”.

Poniżej jeden z filmów promujących inicjatywę:

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Interesuje Ciebie turystyka? Już w najbliższym drukowanym Biokurierze pisać będziemy więcej na temat jej kulinarnego wymiaru. Zaprezentujemy mini przewodnik po polskich szlakach kulinarnych. Zapraszamy do lektury!

Zaprenumeruj Biokurier: dla sklepu | dla siebie

Brak postów do wyświetlenia