Teraz czytasz...
Powstaje przewodnik polskich miejsc witalnych
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Powstaje przewodnik polskich miejsc witalnych

 

Jak zmienić swoje przyzwyczajenia i zacząć żyć zdrowo, a dzięki temu szczęśliwiej? Gdzie szukać źródeł inspiracji i siły? W odpowiedzi na te i inne pytania powstał łódzki start-up Polska Witalna, który zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji odkrywania miejsc unikatowych. Dzięki temu powstanie pierwszy przewodnik witalny po naszym kraju.

– Zdrowie należy wzmacniać każdego dnia poprzez odpowiedni tryb życia i właściwe radzenie sobie z emocjami. Ważna jest harmonia z samym sobą i otoczeniem tak, by nie tylko ciało, ale także umysł funkcjonował prawidłowo. Każdy z nas ma wpływ na pozytywną zmianę przez styl życia – przekonuje dr Maciej Kozakiewicz, inicjator projektu Polska Witalna. Akcji, która ma pokazać, jak wyzwolić energię wśród mieszkańców wielkich miast, gdzie szukać źródeł inspiracji i siły do działania oraz czy szczęście jest na wyciągnięcie ręki.

Polacy chcą żyć zdrowo

Z tegorocznego raportu „Nowi mieszczanie” wynika, że Polacy coraz większą uwagę przywiązują do zdrowego trybu życia. Badanie „Style zdrowia Polek i Polaków” z 2015 roku wskazuje, że według 1/3 Polaków pozytywny stosunek do życia i dobry nastrój to jedne z najważniejszych elementów codzienności. Z kolei raport „Zdrowy styl życia” przedstawia, że blisko połowa respondentów uważa się za zwolenników prozdrowotnych zachowań i przyznaje, że w ciągu ostatnich kilku lat porzuciła złe nawyki żywieniowe. Niemal co drugi badany potwierdza, że uprawia sport.

Zobacz także


Zadaniem serwisu Polska Witalna jest inspirowanie ludzi ceniących spokój i pozytywną energię, dla dopiero zaczynających na poważnie swoją przygodę ze zdrowym trybem życia oraz dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, jak piękne zakątki kryje nasz kraj.

Więcej informacji: www.polskawitalna.pl

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.