Teraz czytasz...
Odpoczynek w wegetariańskim stylu
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Odpoczynek w wegetariańskim stylu

100% Wegetariański i Wegański Ośrodek Wypoczynkowy „Drzewo Życia” w Sianowie na Kaszubach powstał z potrzeby stworzenia miejsca, w którym każdy wege gość będzie się czuł jak u siebie.

Właścicielom zależało aby zapewnić wypoczynek na europejskim poziomie, który jednocześnie będzie etyczny i ekologiczny. Bo przecież wypoczywać możemy także bez uszczerbku dla naszych idei, przyrody czy zwierząt.

Ośrodek znajduje na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, na turystycznym szlaku kaszubskim nad jeziorem Sianowskim, a to wszystko, zaledwie 50 km od Gdańska.  Jest to niewątpliwie tak ciekawe miejsce pod względem przyrodniczym, że praktycznie każdy amator sportu znajdzie w jego okolicach coś dla siebie. Możesz pobiegać nad pobliskim jeziorem Sianowskim, uprawiać nordic walking w pięknych lasach Mirachowskich, wybrać się na wycieczkę trasami rowerowymi, czy uprawiać sporty wodne, a i dla amatorów górskich wędrówek coś się znajdzie, bo mamy w okolicy najwyższe góry w północnej Polsce – mówi Magdalena Mojska, rzecznik prasowy ośrodka.

Atrakcje ośrodka

Oprócz atrakcji przyrodniczych w Ośrodku czekają na gości liczne udogodnienia mające na celu uczynić pobyt miłym i ciekawym, są to między innymi:  sauna; masaże; sala fitness; ogród z domkiem letnim; kominek na zewnątrz; piec do wypieku chleba na zewnątrz; miejsce na ognisko; pokazy filmów o zielonej tematyce;  lekcje jazdy konnej – latem;  kuligi – zimą;

– Chcemy aby Wegetariański i Wegański Ośrodek Wypoczynkowy „Drzewo Życia” odgrywał znaczącą rolę w propagowaniu idei wegetarianizmu i weganizmu, życia zgodnie z naturą, ekologicznie, etycznie bez przemocy i okrucieństwa wobec zwierząt. Dlatego też domowi pupile naszych gości są u nas mile widziani

– dodaje Magdalena Mojska.

Ośrodek dysponuje miejscami dla 25 gości w wygodnych pokojach i apartamentach 2,3,4,5, osobowych, każdy z pokoi jest wyposażony w łazienkę i toaletę.

Wegetariańskie menu

Zapewniamy wegetariański i wegańskie menu na cały dzień – śniadania, obiady (dwa dania + deser) i kolacje. Posiłki są nielimitowane co w praktyce oznacza, że każdy ma możliwość najedzenia się do syta. Istnieje także możliwość dostosowania posiłków do specjalnych wymagań lekarskich. – Staramy się aby serwowana żywniość była: organiczna lub lokalna.Wiele z produktów bierzemy od sąsiadów więc widzimy na oczy proces produkcji, mamy dzięki temu wpływ na to co kupujemy. Zamierzamy również w przyszłości uruchomić własne uprawy a ich odwiedzanie i wymiana z gośćmi doświadczeń nad ekologicznymi metodami to będzie jedna z atrakcji – zapowiada Magdalena Mojska.

Zobacz także


Zarówno posiłki wege jak i wegan przygotowywane są z zachowaniem restrykcyjnych zasad i wymagań każdej z diet. Jednakże niezależnie od rodzaju diety każdy gość otrzyma kompletny, wartościowy posiłek oparty na wieloletnim doświadczeniu oraz ciągle doskonalonych innowacyjnych recepturach, bo nasza kuchnia nie stoi w miejscu a ciągle się rozwija.

Strony internetowe ośrodka:

  • www.drzewozycia.org/wczasy
  • www.facebook.com/wegewypoczynek

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.