Teraz czytasz...
„Książka kucharska dla maluchów i niemowląt” – Gina Ford o diecie najmłodszych
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

„Książka kucharska dla maluchów i niemowląt” – Gina Ford o diecie najmłodszych

Agnieszka Gotówka

Gdy nadchodzi czas rozszerzania diety, wielu rodziców nie wie, co serwować swoim pociechom. Z pomocą przychodzi im Gina Ford i jej „Książka kucharska da maluchów i niemowląt”.

Żywienie dzieci wcale nie jest łatwe. Rodzice, chcąc jak najlepiej, dwoją się i troją, by przygotować posiłek pożywny i dobrze zbilansowany. To jednak nie zawsze zyskuje aprobatę małego smakosza. Nie w każdej sytuacji jest to związane z brakiem apetytu czy byciem tzw. niejadkiem. Być może po prostu dotychczas nie udało się nam trafić w kulinarny gust naszej pociechy.

Gina Ford od lat cieszy się wielkim zaufaniem rodziców. Z wykształcenia jest pielęgniarką, z czasem jednak zaczęła dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem publikując poradniki. Pisze w nich nie tylko o pielęgnacji niemowląt, ale o ich emocjach. Wsłuchując się w głos swoich czytelników, wydała książkę kucharską, w której zgromadziła 100 przepisów na dania dla całej rodziny.

O diecie dziecka słów kilka

Autorka nie ogranicza się jednak tylko do przepisów. Pisze również o tym, czego potrzebuje dziecko w pierwszym i drugim roku życia. Jej wiedza jest zgodna z najnowszymi wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia. Uwzględnione one zostały podczas komponowania receptur.

Ta książka jest praktycznym, zabawnym zbiorem przepisów, kładącym duży nacisk na ułatwienie gotowania bez szkody dla wartości odżywczej posiłków. Prostota, dobre składniki i praktyczne wskazówki dotyczące odżywiania całej rodziny – oto sekret mojej „Książki kucharskiej”

– pisze we Wstępie Gina Ford.

Omawiana publikacja została opracowana w bardzo praktyczny sposób. Posiłki są dobrze zbilansowane i bogate w wartości odżywcze. Żaden z przepisów nie zawiera soli. Autorka stawia też na oszczędność czasu: zdecydowana większość dań przez nią zaproponowanych nadaje się do zamrożenia (informacja o tym znajduje się przy każdym przepisie).

W książce znajduje się 100 przepisów, które ułożone zostały w następujące rozdziały:

 • zupy,
 • obiady,
 • smakołyki do jedzenia palcami,
 • podwieczorki,
 • warzywa i dodatki,
 • desery,
 • pomysły na przyjęcia urodzinowe,
 • gotowanie partiami.

Ostatni z wymienionych rozdziałów jest niezwykle ciekawy z praktycznego punktu widzenia. Umieszczone w nim informacje pozwolą na przygotowanie kilku posiłków z wyprzedzeniem lub przygotowanie składników potrzebnych do wielu potraw. Jest to niezwykle przydatne, gdy czas na gotowanie mamy ograniczony. To tu właśnie znajdziemy przepis na sos pomidorowy oraz podstawowy sos serowy.

Jedzenie dla dzieci nie musi być nudne

Jeśli wydaje się nam, że posiłki dla niemowlęcia składają się jedynie ze startych warzyw lub owoców, przez co są nudne i mało atrakcyjne w smaku, powinniśmy zajrzeć do „Książki kucharskiej dla maluchów i niemowląt”. Korzystając z niej, przekonamy się, że naszym pociechom można zaserwować nie tylko zupę pomidorową, ale też kurczaka z serkiem śmietankowym i szynką parmeńską, owocową sałatkę z kurczakiem oraz wołowinę z cynaderkami zapiekaną w cieście. A to tylko niektóre z propozycji!

Gina Ford zadbała, by wszystkie składniki potrzebne do przygotowania dań były ogólnodostępne i tanie.

Zobacz także


5 powodów, dla których warto przeczytać „Książkę kucharską dla maluchów i niemowląt”

 1. Książka daje wiele inspiracji na przygotowanie dań smacznych i pożywnych dla całej rodziny.
 2. Gina Ford dba o prostotę, stawia na praktyczność i oszczędność czasu. Z doświadczenia wie, że rodzicom nieustannie go brakuje.
 3. Każde proponowane danie jest bogate w składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka.
 4. Przepisy są uzupełnione o praktyczne porady i ciekawe wskazówki.
 5. Wyszukiwanie przepisów ułatwia indeks. Przy każdej recepturze zanotowano, od jakiego wieku można serwować danie oraz czy może być ono zamrażane.

Książka kucharska dla maluchów i niemowląt

 jest dostępna na stronie czytajwkuchni.pl.

Rodzicom niejadków polecamy również poradnik „Moje dziecko nie chcę jeść”. Jego autorem jest Carlos Gonzales, który dzięki swojej książce zdobył zaufanie nie tylko rodziców, ale i specjalistów.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.