Teraz czytasz...
Kraków. Pierwszy Beerweekend – gratka dla entuzjastów rzemieślniczego piwa
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Kraków. Pierwszy Beerweekend – gratka dla entuzjastów rzemieślniczego piwa

 

Wykłady dotyczące produkcji, pochodzenia i rodzajów rzemieślniczego piwa oraz mnóstwo okazji do konsumpcji wspomnianego trunku – to atrakcje pierwszego Beerweekendu, który odbędzie się w Krakowie.

– Najlepszym sposobem letniego orzeźwienia jest dobre, rzemieślnicze piwo produkowane w tradycyjny sposób i z naturalnych składników. Świeży umysł pozwoli spróbować i docenić kilkadziesiąt rodzajów szlachetnego piwa z najlepszych browarów rzemieślniczych, które będą lane z największego w Polsce wielokranu pod gołym niebem. Orzeźwieni, ale spragnieni wiedzy, będą mogli dowiedzieć się wiele ciekawych informacji o piwie, jego pochodzeniu, rodzajach, sposobach serwowania i wielu ciekawostek – przekonuje Wojtek Kwiatkowski z klubu Fabryka, który jest organizatorem wydarzenia.

Program Beerweekend I

Czy piwo robi się z chmielu czyli obalanie piwnych mitów.

Na pierwszej edycji, przeprowadzona zostanie seria darmowych wykładów o produkcji, pochodzeniu i stylach piwnych. Upadną także piwne mity, a cenieni specjaliści odpowiedzą nawet na najbardziej skomplikowane pytania dotyczące piwa.

Wstęp wolny
Fabryka, Zabłocie 23, Kraków
26 czerwca, w godzinach 16-01
27 czerwca, w godzinach 12-01
28 czerwca. W godzinach 10-22

Na jednym beerweekendzie się nie skończy…

Planowane są już kolejne edycje:

Beerweekend II 24-26 lipca
Zrób to sam czyli warsztaty piwowarstwa domowego.

Druga odsłona to największy pokaz warzenia piwa w Polsce. Będzie można dowiedzieć się jak uwarzyć wyśmienite piwo w zaciszu domowym i jaki sprzęt jest do tego potrzebny. Osobną atrakcją będzie strefa piwowarów domowych. Merytoryczną opiekę nad wydarzeniem obejmą członkowie Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

Beerweekend III 21-23 sierpnia
Kino letnie czyli piwna rewolucja w oku kamery.

Kino letnie o tematyce piwnej. Na trzeciej edycji, zaprezentowany zostanie świat piwnej rewolucji, która przybyła do Polski z za oceanu. Wykłady o historii craftu.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.