Teraz czytasz...
III Europejska Konferencja Ekoturystyczna już wkrótce
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

III Europejska Konferencja Ekoturystyczna już wkrótce

 

Polska będzie gospodarzem III Europejskiej Konferencji Ekoturystycznej. W podwarszawskiej Jachrance spotkają się eksperci m.in. z Niemiec, Angli, Szwecji, Estonii i Polski. Wciąż trwają zapisy.

Przewodnie tematy  III Europejskiej Konferencji Ekoturystycznej to:

– zmiany klimatu i ich wpływ na turystykę oraz wpływ turystyki na klimat,
– kwestie zdrowia, turystyki zdrowotnej, turystyki dla odbiorców zainteresowanych przeżywaniem Natury niż jej konsumpcją.
– finanse i kryzys finansowy oraz związane z tym kwestie dostępności środków finansowych, świadome inwestowanie, marketing
– zrównoważony rozwój obszarów wiejskich i sytuacja lokalnych społeczności.

Konferencja odbędzie się w dniach 26-29 kwietnia 2015 w Jachrance k. Warszawy (hotel Windsor).

Czym właściwie jest ekoturystyka?

– To wzbogacające doświadczenia z naturą i kulturą, organizowane przez odpowiedzialnych przedsiębiorców dbających o przyrodę, swoich gości oraz lokalną społeczność, której są częścią. To taki rodzaj turystyki, który dba jednocześnie o przyrodę, lokalną kulturę i lokalną gospodarkę odwiedzanych społeczności i miejsc – tłumaczy Tomasz Włoszczowski ze Społecznego Instytutu Ekologicznego, organizacji odpowiadającej za organizację konferencji.

Polska z ekoturystycznym potencjałem

– Polska ma wszelkie atuty do rozwoju ekoturystyki. Mamy lasy, jeziora, góry, morze, w wielu miejscach kultywowane są lokalne tradycje i zwyczaje, które są bardzo ciekawe i atrakcyjne dla turystów, nawet krajowych. Wiele osób często myli pobyt na wsi, czy też pobyt poza miastem z ekoturystyką, wciąż brakuje świadomości czym naprawdę jest ta ekoturystyka.  Najwięcej działań podejmują organizacje pozarządowe, pojawiają się również inicjatywy oddolne, powstają miejsca o charakterze ekoturystycznym. Miejsc takich jest jednak bardzo niewiele w stosunku do polskich możliwości i zasobów przyrodniczych, jak i w porównaniu do innych krajów europejskich np. Rumunii. Wiele obiektów ma eko w nazwie i na tym poprzestaje, a nie każde eko jest ekoturystyczne w rzeczywistości – dodaje ekspert.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracji dostępne na stronie www.european-ecotourism.pl

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.