Teraz czytasz...
Herbatki dla zdrowia i urody – recenzja ksiązki Pierrette Nardo
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Herbatki dla zdrowia i urody – recenzja ksiązki Pierrette Nardo

Agnieszka Gotówka

Zadziwiające jest to, jak wiele treści znaleźć można w tej niewielkich rozmiarów książce. To lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy lubią herbaty i zioła, a bliskie ich sercu są naturalne sposoby leczenia popularnych dolegliwości.

Autorką książki Herbatki dla zdrowia i urody jest Pierrette Nardo, która już jako dziecko wkroczyła do świata dzikich roślin, niosących wiele korzyści dla człowieka. Studiowała historię ich używania przez naszych przodków. Swoją wiedzę przekazuje innym w ramach warsztatów, konferencji i wykładów.

Pierrette Nardo w opisywanej książce dzieli się przepisami na lecznicze herbatki – napary, odwary i inne napoje z ziół. Receptur jest ponad 50, a niektóre z nich mogą być znane naszym babciom.

Pierrette Nardo przekazuje wiedzę na temat dawnych sposobów leczenia wielu dolegliwości.

Przepisy na ziołowe herbatki autorka ułożyła według najczęściej dotykających nas problemów zdrowotnych. Znajdziemy więc wśród nich receptury na zioła mające nam pomóc w kłopotach ze snem, zaburzeniach dróg moczowych, problemach skórnych.

Pierrette Nardo podpowiada również, jakie zioła skutecznie zwalczą ból gardła, ból stawów czy ból głowy. Są i receptury na współczesne kłopoty: stres i zmęczenie. Wśród zdrowotnych mieszanek nie zabrakło również przepisów na herbatki odchudzające, wspomagające trawienie oraz wzmacniających odporność.

Składniki ziołowych napojów są łatwo dostępne. Z łatwością znajdziemy je na łąkach, polach, choć po niektóre z nich będziemy musieli wybrać się do sklepu zielarskiego lub apteki. Tam jednak znajdziemy je bez problemu.

Książka „Herbatki dla zdrowia i urody” to nie tylko zbiór przepisów, ale też cała lista porad, którymi dzieli się z Czytelnikiem autorka. Nie brakuje również informacji na temat środków ostrożności, trzeba bowiem wiedzieć, że zioła działają jak leki. Pamiętać o tym muszą kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz osoby chore przewlekle.

5 powodów, dla których warto przeczytać książkę „Herbatki dla zdrowia i urody”

  • W książce znaleźć można ponad 50 przepisów na lecznicze herbatki ziołowe.
  • Przepisy na herbatki są opracowane ze składników, które są tanie i ogólnodostępne. Większość z nich znaleźć można w ogrodzie lub na łące.
  • Herbatki są nie tylko smaczne, ale i skutecznie łagodzą wiele popularnych dolegliwości, m.in. ból głowy, zmęczenie, bezsenność, kaszel.
  • Autorka nie poprzestaje jedynie na przepisach, ale daje również wiele cennych rad i sporą porcję ciekawostek.
  • Książka jest ładnie wydana i można ją kupić w bardzo korzystnej cenie. Wzbogaci domową biblioteczkę, jest również ciekawym pomysłem na prezent.

Herbatki dla zdrowia i urody, Pierrette Nardo, Wydawnictwo Jedność, Format: 20 x 14, liczba stron: 64

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.