Teraz czytasz...
Ekologiczny Poradnik Księżycowy 2018 dostępny. Żyj w zgodzie z rytmem natury!
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Ekologiczny Poradnik Księżycowy 2018 dostępny. Żyj w zgodzie z rytmem natury!

Ekologiczny Poradnik Księżycowy na 2018 rok już w sprzedaży. Właśnie ukazała się 25. edycja popularnego kalendarza dla działkowców, ogrodników, rolników, gospodyń, wędkarzy, pszczelarzy, zielarzy, grzybiarzy i wszystkich prowadzących ekologiczny, zdrowy styl życia.

Księżycowy rytm warto wykorzystać w pracy w ogrodzie, ze zwierzętami, ale także podczas kuracji odchudzającej, oczyszczania, a także wzmacniania organizmu. By robić to zgodnie z kwadrami Księżyca warto zajrzeć do Ekologicznego Poradnika Księżycowego autorstwa Magdaleny Przybylak- Zdanowicz.

Ekologiczny Poradnik Księżycowy w formie książki…

Ekologiczny Poradnik Księżycowy to kalendarz w formie książki (ma 96 stron). Swoim charakterem nawiązuje do wielowiekowej tradycji pisania kalendarzy.

Bazuje na doświadczeniach i ponad 20-letnich obserwacjach poczynionych przez jego twórcę, śp. Zbigniewa Przybylaka, który przez wiele lat wiedzę naszych przodków, dotyczącą rytmów księżycowych spisywał, usystematyzował i zostawił właśnie w formie Ekologicznego Poradnika Księżycowego.

… lub tradycyjnego kalendarza na ścianę

Od kilku lat Ekologiczny Poradnik Księżcowy dostępny jest również w formie podręcznego kalendarza A4 do zawieszenia na ścianę.

Najważniejsze fazy Księżyca

Eko poradnik jest opracowywany na podstawie faz Księżyca w oparciu o coroczne dane z Zakładu Geodezji i Geodynamiki Instytutu Geodezji i Kartografii.

Podczas opracowywania kalendarza nie bierze się pod uwagę oddziaływania znaków zodiaku, co odróżnia go od popularnych kalendarzy biodynamicznych.

Do poszczególnych faz Księżyca „przypisane są” najróżniejsze czynności ogrodnicze i gospodarskie, dlatego też każdego roku wypadają w innych terminach. Fazy księżyca pomagają wybrać najlepszy termin dla wykonania (lub zaniechania) określonych prac.

  • Kwadra liścia – czas po Nowiu Księżyca – pomaga w pozyskiwaniu, sianiu, pielęgnacji roślin liściowych, to najlepszy czas do cięcia włosów oraz do wędkowania
  • Kwadra owocu – czas przed samą Pełnią Księżyca – to najlepszy z najlepszych czas do wykonywania siewów, zbiorów, robienia przetworów zwłaszcza roślin owocowych i ziół, to idealny czas na grzybobranie
  • Kwadra korzenia – czas zaraz po Pełni – to najlepszy moment do wszelkiej pracy z roślinami korzeniowymi, dobry czas na kurację odchudzającą i oczyszczającą
  • Kwadra uprawy – czas przed samym Nowiem – to najlepszy termin do tępienia chwastów, przekopywania ziemi, nawożenia, niekorzystny do siewów, wykonywania przetworów etc, najlepszy czas do prac przy pszczołach.

 

Więcej na temat poradnika: www.poradnikksiezycowy.pl

Ekologiczny Poradnik Księżycowy dostępny jest w sprzedaży w kioskach i salonach prasowych sieci: Ruch, Kolporter i Garmond Press oraz w placówkach Poczty Polskiej. Kupicie go także na: www.wydawnictwogaj.pl

Zobacz także


Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.