Teraz czytasz...
Ekologia dla najmłodszych – książeczki „Dbamy o naszą planetę. Nie sami – z rodzicami!”
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Ekologia dla najmłodszych – książeczki „Dbamy o naszą planetę. Nie sami – z rodzicami!”

„Dbamy o naszą planetę. Nie sami – z rodzicami!” tu tytuł nowej serii wydawniczej, która pojawiła się na polskim rynku. 4 książeczki: „Pstryk! Jak oszczędzać energię”, „Fuj! Jak mniej śmiecić”, „Plusk! Jak oszczędzać wodę”, „Uff! Jak dbać o powietrze” wprowadzają najmłodszych w ekologiczny styl życia.

„Dbamy o naszą planetę. Nie sami – z rodzicami!” ukazała się we wrześniu w ramach międzynarodowej koedycji według projektu hiszpańskiego jednocześnie w kilku krajach.  – Te książki mogą być nie tylko świetnym upominkiem dla dzieci, cennym materiałem pomocniczym do wykorzystania na zajęciach i warsztatach, mogą być przeznaczone na nagrody w konkursach ekologicznych; z pewnością zainteresują najmłodszych czytelników oraz tych rodziców, którzy cenią życie w zgodzie z naturą i rozumieją, jak ważne jest dziś proekologiczne wychowanie – przekonuje Emilia Zwoniarska z Wydawnictwa BioBooks.

Każda książka  z serii składa się z trzech części:

  • Ilustrowanego tekstu, wprowadzającego dziecko w  wybrane zagadnienie ekologiczne
  • Części aktywizującej „Zrób to sam” (instrukcja samodzielnego wykonania ekologicznej zabawki, opis doświadczenia)
  • „Podręcznika rodzica” – w którym rodzice znajdą  praktyczne  porady, jak w prosty sposób wyjaśnić  dziecku zasady i zjawiska przedstawione w tekście;  propozycje eksperymentów oraz plan wprowadzenia  w domu, na co dzień, zasad ochrony środowiska (np. oszczędzania energii i wody, ograniczania i segregacji śmieci, odzyskiwania i ponownego wykorzystywania artykułów i przedmiotów)

Wszystkich czytelników Biokuriera, a zwłaszcza tych najmłodszych, zachęcamy do lektury świątecznego numeru pisma. W specjalnym konkursie, dzięki uprzejmości firmy BioBooks, wygrać będzie można opisywane książeczki! 15 numer Biokuriera ukaże się w sklepach z żywnością ekologiczną na przełomie listopada i grudnia.


 

Jeśli chcą być Państwo na bieżąco z aktualnościami i artykułami zamieszczanymi na https://biokurier.pl zapraszamy do skubskrypcji newslettera (po lewej stronie u dołu)!
Raz w tygodniu dostarczamy porcji świeżych informacji!

 


 

{jcomments on}
Nowe trendy na rynku ekologicznym ? to temat konferencji organizowanej przez redakcję Biokuriera w ramach najbliższej edycji (15-17 października) Targów Natura Food w Łodzi. Nasi prelegenci przybliżą słuchaczom tematy sprawiedliwego handlu, naturalnej kosmetyki, eko tekstyliów, ekoproduktów dla dzieci. Handlowcy będą mieli okazję dowiedzieć się jak włączyć się w ogólnopolskie kampanie dotyczące zdrowego odżywiania.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.