Teraz czytasz...
Zakończyła się IV edycja targów Bioexpo – największych w Polsce targów dedykowanym żywności bio
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Zakończyła się IV edycja targów Bioexpo – największych w Polsce targów dedykowanym żywności bio

Zakończyły się targi BIOEXPO Warsaw. To jedyne wydarzenie w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej dedykowane tylko branży ekologicznej. Tegoroczna edycja to aż 257 wystawców z branży, który oferta przyciągnęła prawie 10 000 odwiedzających. 

BIOEXPO Warsaw: W Nadarzynie tematem nr 1 była żywność ekologiczna

Targi mają charakter stricte biznesowy i są doskonałą platformą do dialogu pomiędzy producentami a kupcami, właścicielami sklepów specjalistycznych oraz hurtowni spożywczych i wielobranżowych. To idealna okazja do nawiązywania relacji biznesowych w ramach rynku krajowego, jak również rozwijania i zwiększania eksportu produktów.  

Jak co roku, podczas Targów BIOEXPO w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, odbyło się Polskie Forum Żywności Ekologicznej. Był to przyczynek do rozmowy na temat bioproduktów, rolnictwa ekologicznego, trendów na różnych rynkach czy zielonej planety.

targi Bioexpo w podwarszawskim Nadarzynie

Porozmawiajmy o ekologii

Pierwszy z paneli, który odbył się 6 października, to TWORZYMY RYNEK EKO. Był on podzielony na dwie części. W trakcie pierwszej, „Rynek bio w Europie” (w języku angielskim) przedstawiciele największych europejskich organizacji, w tym IFOAM Organics Europe, opowiedzieli o dobrych praktykach w krajach, w których żywność europejska zyskała już wysoką pozycję na rynku. Druga część poświęcona została zmianom w przepisach polskich. 

Drugiego dnia odbył się panel JAK DOŁĄCZYĆ DO RYNKU EKO. Jest on przeznaczony dla osób zainteresowanych przejściem na rolnictwo ekologiczne. Uczestnicy dowiedzieli się, jak funkcjonuje gospodarstwo ekologiczne od środka, jak międzynarodowe firmy wspierają ekorolników, oraz… czy to się opłaca. Dziś możemy śmiało odpowiedzieć: tak. Świadczy o tym zarówno rosnąca ilość wystawców, jak i odwiedzających. Covid-19 wzmógł falę zainteresowania zdrowym żywieniem.

Jednak sytuacja międzynarodowa i jej ekonomiczne reperkusje sprawiają, że wielu odbiorców uważniej analizuje domowe wydatki. Dodatkowo, zjawiska pogodowe stają się nieprzewidywalne, a ekologiczne produkowanie żywności w dużej mierze opiera się na działaniach zapobiegawczych, podejmowanych z dłuższym wyprzedzeniem opartym na antycypacji. W większości więc plantacje są mniej produktywne niż ich konwencjonalne odpowiedniki.

targi Bioexpo w podwarszawskim Nadarzynie

Podczas BIO Expo Warsaw pojawiła się również strefa BIOagro, dedykowana producentom materiału siewnego i środków ochrony dla rolnictwa ekologicznego. Nie zabrakło miejsca dla organizacji i instytucji wspierających, a także jednostek certyfikujących, czyli Supporting Bodies, czy też pomysłów na ekologiczny biznes w strefie Start Up.

Kiedy BioExpo 2023?

Już dziś pragniemy zaprosić Państwa na przyszłoroczną edycję Targów. Zarezerwujcie w kalendarzu 5-7 października 2023by nie przegapić BioExpo.

Swoją obecność potwierdziły już firmy: Agj, Agro-wit ,As Stelmach (My Pura Vida), Bioarcus / Bio Expert, Contractus, Doti Manufaktura D.M. Mroczkowscy, Eco Blik, Ecofactor (Rozkvit), Ekogwarancja, Green Tree, Helpa, Herbatint, Hydropolis, Kombucha By Laurent, Koziol, Laselva, Toskana, Merkury, Naturfrut, Niro-bio, Opakowania Drewniane Franciszek Jan Węgrzynowski, Paula Ingredients, Prosto Ze Wsi, Psoni Koło W Jarosławiu, Runoland, Sad Danków Dawid Piechota, Soligrano, Stewiarnia, The So Natural, Zdrowo Namieszane / Biovana, Sądecki Bartnik.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.