Teraz czytasz...
Własny ogródek w Bieszczadach? Czemu nie!
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Własny ogródek w Bieszczadach? Czemu nie!

działka w Bieszczadach

Łubno to niewielka wioska położona na Pogórzu Dynowskim. To mniej znana i zatłoczona część Bieszczad, doceniana przez miłośników pieszych wędrówek oraz rowerowych wycieczek. Od kilku lat z powodzeniem turystów przyciąga tam „Wielgosówka”. Gospodarze postanowili wystawić część malowniczo położonej ziemi na wynajem. Liczą, że powstaną tu ogródki działkowe, a do miejsca zawitają entuzjaści ekologicznych upraw i zdrowego odżywiania.

Działki w Bieszczadach. Szczegółowe informacje

Działki znajdują się na wzgórzu o wysokości ok. 350 m. Widoki są tu piękne.

Działka, którą w pierwszej kolejności chciałbym przeznaczyć na takie prywatne ogrody działkowe, ma powierzchnię 70 arów. Można wygospodarować na niej kilka (około 6-7) mniejszych działek o powierzchni 400-500 m2 . Poszukujemy ludzi z pasją, najlepiej jakaś znająca się i wspierająca grupa osób rozumiejących, ile kosztuje wyprodukowanie samemu żywności i z jakimi wyzwaniami trzeba się mierzyć. Te wyzwania to chociażby zabezpieczenie działki przed zwierzętami. Sarny, dziki i jelenie pięknie wyglądają w przestrzeni, ale też lubią warzywa

– mówi Witold Wielgos, właściciel Wielgosówki, która jest jedynym domem na wynajem w tej wiosce.

Ziemie w Łubne są nieskażone agrochemią, gdyż w warunkach górskich przemysłowa uprawa nigdy nie była opłacalna.

Więcej o Wielgosówce

Wielgosówka to dwa domy o powierzchni 80 m2 i 110 m2. Na gości czeka większy dom składający się na piętrze z dwóch sypialni z łazienką oraz werandą widokową, zaś na parterze salon wypoczynkowy z kominkiem i tarasem, wyposażonym aneksem kuchennym, drugą łazienką oraz werandą, przez którą wchodzi się do domu.

Łubno – atrakcje turystyczne w okolicy

Wokół Łubna nie brakuje atrakcji turystycznych. Oprócz wspomnianych już pieszych i rowerowych wycieczek można uprawiać kajakarstwo na rzece San, jeździectwo w stadninach Pogórza Dynowskiego lub plażować nad wodą (nad Sanem w Dynowie oraz w miejscowości Wybrzeże koło Dubiecka).

Entuzjaści zabytków zachwycą się zamkami w Łańcucie, Krasiczynie i Kamieńcu oraz obiektami sakralnymi różnych wyznań (cerkiew w Uluczu, późnogotycki kościół w Lutczy). Zimą działają wyciągi narciarskie: Wańkowa SKI (53 km), POSIR Przemyśl (55 km) lub Kiczera Ski Puławy (64 km).

Zobacz także

prawdziwe miody

Kontakt z gospodarzami:

Adres: Łubno 95, 36-065 Dynów

tel: 789 450 589

Gospodarze przekażą zainteresowanym informacje dotyczące ceny, lokalizację w georadarze oraz zdjęcia i mapkę dojścia do działek. Jeżeli będą na miejscu, chętnie pokażą tereny osobiście.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.