Teraz czytasz...
Jak powstają organiczne kosmetyki?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Jak powstają organiczne kosmetyki?

kosmetyki organiczne

Nieustannie zwiększa się popyt na kosmetyki naturalne oraz organiczne. Nic w tym dziwnego – rośnie w nas świadomość tego, co jemy i jakich preparatów używamy. Kobiety chcą jeszcze lepiej zadbać o swoją urodę, dlatego rezygnują z chemicznych produktów na rzecz tych bazujących na naturze. Jednak co dokładnie znajduje się w opakowaniach, na których dużymi literami napisane jest „bio” lub „organiczne”?

Nieustannie zwiększa się popyt na kosmetyki naturalne oraz organiczne. Nic w tym dziwnego – rośnie w nas świadomość tego, co jemy i jakich preparatów używamy.

Kobiety chcą jeszcze lepiej zadbać o swoją urodę, dlatego rezygnują z chemicznych produktów na rzecz tych bazujących na naturze. Jednak co dokładnie znajduje się w opakowaniach, na których dużymi literami napisane jest „bio” lub „organiczne”?

Kosmetyki organiczne – czyli jakie?

Mówiąc o kosmetykach organicznych, na myśl przychodzą nam produkty, które tworzone są ze składników pochodzenia naturalnego. Jak na rzeczywistą definicję organicznych kosmetyków – to trochę za mało.

Składniki organicznych kosmetyków nie mogą być pobierane z dowolnego miejsca. Konieczne jest, by posiadały specjalne certyfikaty oraz pochodziły wyłącznie z zaufanych miejsc. Składniki pochodzenia roślinnego muszą być uprawiane na plantacjach organicznych, bez GMO, pestycydów i nawozów sztucznych. Podobnie sprawa wygląda w kwestii składników pochodzenia zwierzęcego. Pobieranie ich nie może wiązać się z robieniem zwierzętom krzywdy.

Efektem połączenia składników są kosmetyki, które nie mogą zawierać choćby śladowych ilości substancji chemicznych. Co ciekawe, organiczne kosmetyki dobrej jakości posiadają certyfikaty wydawane przez bardzo restrykcyjne organizacje.

Każdy produkt poddawany jest również regularnej kontroli, czy aby skład się nie zmienił. Jest to gwarancja dla konsumenta, która mówi, że producent nie zmienia swoich składników oraz założeń, z którymi wystartował na rynku.

Dlaczego warto korzystać z kosmetyków organicznych?

Nasze ciało to nasza świątynia. Zmieniamy świadomość, dzięki czemu dowiadujemy się, że chemiczne kosmetyki jedynie mu szkodą. Dlatego też znacznie lepszym rozwiązaniem jest wybieranie kosmetyków naturalnych, a w najlepszym wypadku – organicznych.

Zobacz także

sałatka z rukolą

Organiczne kosmetyki mogą dobrze wpłynąć na skórę, paznokcie czy włosy człowieka. Natura daje z siebie wszystko, co najlepsze. Dobroczynne działanie widoczne jest już na pierwszy rzut oka – kosmetyki organiczne rzadko kiedy uczulają, wywołują świąd czy wysypkę. Są najczystszą formą, jaką można znaleźć na drogeryjnych półkach. Mogą być też nieco droższe, ponieważ ich produkcja wymaga więcej pracy i zasobów, ale warto z nich korzystać.

Jak tworzone są kosmetyki organiczne?

Kosmetyki organiczne to nic innego, jak wykorzystanie najbardziej naturalnych metod produkcji. Tworzenie ich przebiega w bardzo klarowny sposób. Przede wszystkim nie dochodzi tutaj do naświetlania roślin, korzystania z pestycydów, sztucznych nawozów, zapachów, konserwantów czy sztucznych barwników. Produkując organiczne kosmetyki, firmy nie mogą ich testować na zwierzętach.

W grę nie wchodzi również korzystanie z roślin modyfikowanych genetycznie. Co ciekawe, wiele kosmetyków tego rodzaju zamykanych jest w bardzo przyjaznych dla środowiska opakowaniach. Przykładem takiego produktu jest Insight maska. Jeśli zainteresował Cię ten produkt, więcej oferowanych kosmetyków marki Insight znajdziesz na organicznewlosy.pl.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.