Teraz czytasz...
Czy znasz już ten super owoc – przeczytaj!
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Czy znasz już ten super owoc – przeczytaj!

produkty z jagody kamczackiej

Jagoda kamczacka uznawana jest ze „eliksir życia”. Znajdziemy w niej wiele biologicznie aktywnych składników. Podpowiadamy, po jakie produkty z jagody kamczackiej warto sięgać.

Jagoda kamczacka dla zdrowia

Jagoda kamczacka musiała przystosować się do ekstremalnych warunków Dalekiej Północy (niskich temperatur, krótkiego okresu wegetacji, silnego napromieniowania promieniami UV), co sprawiło, że roślina ma wyjątkowo bogaty i specyficzny skład chemiczny.

Aby się chronić, roślina ta syntetyzuje duże ilości związków przeciwutleniających, m.in: witaminę C, polifenole (antocyjany), irydoidy i inne. W jagodzie kamczackiej jest znacznie więcej tych biologicznie aktywnych substancji niż w innych owocach (truskawkach, jeżynach czy malinach, a nawet w jagodach leśnych).

Uprawiamy ekologicznie jagodę kamczacką (haskap) na Kujawach już od 7 lat. Robimy z niej prozdrowotne produkty pod własną marką BIOHASKAP®. Wiele osób pyta, skąd taka nazwa? Krzew naturalnie występuje na Hokkaido, gdzie Japończycy nazywają go „hasukapu” i stąd międzynarodowa nazwa haskap.

Proszek z jagody kamczackiej - właściwości odżywcze
Proszek z jagody kamczackiej – właściwości odżywcze

Dlaczego warto sięgać po produkty z jagody kamczackiej?

Spożywaniu owoców jagody kamczackiej przypisuje się korzystny wpływ na mikrokrążenie, zapobieganie utlenianiu cholesterolu i tworzenie blaszek miażdżycowych, hamowanie wchłaniania cukru w jelitach.

Uważa się, że substancje czynne jagody kamczackiej są pomocne we wzmacnianiu organizmu, eliminują przeziębienie i grypę, działają hamująco na rozwój bakterii i wirusów oraz są skuteczne w odtruwaniu organizmu z toksyn, metali ciężkich oraz leków.

Spożywanie owoców jagody kamczackiej ogranicza skutki niekorzystnego promieniowania słonecznego UVA.

Dodatkowo wartym podkreślenia jest fakt obecności tylko w jagodzie kamczackiej i dereniu irydoidów, które wykazują różnorodne właściwości farmakologiczne: przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwutleniające, antyalergiczne i chroniące wątrobę.

Antocyjany z owoców jagody kamczackiej wspomagają leczenie chorób oczu, zmniejszają kruchość naczyń włosowatych, polepszają przepuszczalność śródbłonka, poprawiają adaptację oka do widzenia po zmroku.

Zobacz także

obrane ząbki czosnku na katar

Produkty BIOHASKAP. Czym się wyróżniają?

Wiedząc, jak cenny jest to owoc, od samego początku współpracujemy z Instytutami Technologii Żywności, aby w procesie przetwarzania nie zniszczyć tego bogactwa związków bioaktywnych. Stosujemy nowoczesne, sprawdzone pod tym kątem metody tłoczenia, pasteryzacji, suszenia jagody kamczackiej (haskap).

Wiemy też, jak uprawiać jagodę, żeby nie miała goryczki. Nasze produkty powstają tylko z najlepszych, dojrzałych, 3-krotnie sortowanych owoców. Uzyskujemy w ten sposób jakość premium z wysoką zawartością związków prozdrowotnych.

Wypróbujcie sami:

  • BIOHASKAP® Vitality+, sok tłoczony na zimno, naturalnie słodki, źródło potasu, które wspiera utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi, tylko 50 ml/dziennie (opakowania 300 ml i 3l)
  • BIOHASKAP® Regeneration+, proszek, źródło antocyjanów 2300mg/100g, naturalne źródło żelaza, które redukuje zmęczenie, pomaga w transporcie tlenu w organizmie, tylko 1 łyżeczka dziennie dostarcza 80 mg antocyjanów (w literaturze już 40 mg daje efekty prozdrowotne)
  • BIOHASKAP® Snack, suszone owoce, pyszna chrupiąca przekąska, dodatek do owsianki, płatków śniadaniowych, deserów
  • BIOHASKAP® Delicasy, miód kremowany z jagodą kamczacką; idealny dla łasuchów, świetne przełamanie słodkości miodu kwaskową nutą.

Zdrowy bonus dla czytelników Biokuriera

Zapraszamy na zakupy: https://shop.biohaskap.com/pl/3-produkty. Uwaga: 10% rabatu z kodem BIOKURIER

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.