Niesprzedane porcje jedzenia kupisz w restauracji taniej. Too Good To Go w Polsce

Aplikacja Too Good To Go już niedługo ma działać również w Polsce.

Aplikacja Too Good To Go od niedawna działa w Polsce. Pozwala kupić w niższej cenie od sklepów czy restauracji niesprzedane w danym dniu porcje jedzenia lub produkty spożywcze.

Aplikacja to skuteczna broń przeciwko marnowaniu jedzenia. Działa już w Polsce, choć na chwilę obecną tylko w Warszawie. Współpracuje z nią ok. 50 restauracji, sklepów czy piekarni.

Too Good To Go z powodzeniem działa w 11 krajach, m.in. w Norwegii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i we Francji. Ma już 8 milionów klientów.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Jak działa aplikacja Too Good To Go?

Aplikacja stanowi pośrednik między restauracjami, sklepami czy piekarniami a osobami, które chcą zjeść późny obiad, kolację czy kupić w niższej cenie pieczywo lub ciasto. Tego rodzaju produkty, jeśli nie zostaną sprzedane, lądują na śmietniku. To kilogramy zmarnowanego jedzenia dziennie! Użytkownicy aplikacji mogą sprawdzić, gdzie uda im się je uratować, a przy tym dobrze zjeść i zaoszczędzić.

Marnowanie żywności problemem na skalę światową

W Polsce na śmietnik wyrzuca się rocznie ok. 9 milionów ton jedzenia, z czego 2 miliony dotyczy indywidualnych konsumentów. W ciągu miesiąca to ok. 25-45 złotych na osobę.

Marnowanie żywności problemem globalnym. Jak temu zapobiec we własnym domu?

Na świecie według danych FAO (Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa) wyrzucanych jest 1,3 mld ton żywności, w Europie – 100 mln ton.

Brak postów do wyświetlenia