Teraz czytasz...
Sprzątasz – czytasz! Rusza XV edycja akcji „Książka za worek śmieci”
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Sprzątasz – czytasz! Rusza XV edycja akcji „Książka za worek śmieci”

Agnieszka Gotówka

Na sobotę 19 września zaplanowano XV edycję akcji „Książka za worek śmieci”. Obejmie pięć największych miast Polski: Warszawę, Kraków, Łódź, Wrocław i Poznań. Osoby zarejestrowane otrzymają książki.

To już XV edycja akcji „Książka za worek śmieci”. W marcu ubiegłego roku zainicjowała go Anna Jaklewicz, podróżniczka, pisarka i aktywistka, której bliskie są tematy związane z ekologią. Do tej pory udało się zebrać ponad 20 ton śmieci. Zebrało je tysiąc osób z kilkudziesięciu miejscowości w całej Polsce.

Przeczytaj także: Internet zajrzał nam w każdy skrawek naszego życia [wywiad]

Akcja „Książka za worek śmieci”. Na czym polega?

Idea jest prosta. Każdy może przyjść w umówione miejsce i posprzątać las, brzeg rzeki czy miejski park. W ramach podziękowania uczestnicy bezpłatnie otrzymają książki. Trzeba jednak się zarejestrować, wypełniając formularz dostępny na stronie akcji w mediach społecznościowych. Nie zwlekaj! Tylko 60 osób w każdym mieście otrzyma darmową książkę. Masz czas do 17 września godz. 18.00.

W Warszawie uczestnicy akcji będą sprzątać prawy brzeg Wisły, w Krakowie – okolice Zalewu Bagry. Łodzianie usuną śmieci z Lasu Łagiewnickiego, a mieszkańcy Wrocławia – z okolic nasypu kolejowego przy Parku Grabiszyńskim. W Poznaniu śmieci znikną z okolic pętli tramwajowej na Miłostowie. Organizatorzy zapewniają worki na śmieci i rękawice ochronne. 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.