Sklep, w którym wszystko jest za darmo

Źródło: facebook.com/podzielnia/
Źródło: facebook.com/podzielnia/

W Poznaniu od blisko pól roku działa Po-Dzielnia, miejsce stworzone przez aktywistów Givebox Poznań we współpracy z Fundacją Pro Terra. Przy Głogowskiej 27 mieści się freeshop – sklep, w którym wszystko dostaniesz… za darmo.

Projekt Po-Dzielni wyrósł z dwuipółletniego doświadczenia istnienia kilku szaf (giveboksów) w Poznaniu. Po-Dzielnia, podobnie jak giveboksy, jest miejscem, w którym zostawiamy niepotrzebne nam już rzeczy w dobrym stanie i zupełnie za darmo możemy zabrać te, które nam posłużą.

Nie wyrzucaj, oddaj. Nie kupuj, zabierz. Zaadoptuj roślinę!

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Główną ideą projektu jest wydłużenie życia przedmiotów, ograniczenie konsumpcjonizmu, promowanie upcyklingu i umiejętności naprawiania przedmiotów. Po-Dzielnia to też miejscem wykładów, warsztatów i wystaw związanych z tematyką nadmiaru przedmiotów i nadawania im nowego życia. Do tej pory odbyły się już warsztaty, m.in. naprawiania sprzętu elektrycznego, kaletnicze, robienia domowych środków czystości i woskowijek, biżuterii z rajstop. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się wykłady i dyskusje o tematyce odpadowej (zero waste).

To jest Po-Dzielnia

Spot Agaty Wiśniewskiej i Kuby Zalewskiego o nas 🙂 (lektorka – Kalina Olejniczak)Zobaczcie! Bardzo dziękujemy 🙂

Opublikowany przez Po-Dzielnia Środa, 6 marca 2019

Po-Dzielnia –  dla siebie i środowiska

Po-Dzielnia jest czynna od poniedziałku do piątku od 10.00 do 18.00. Od czasu do czasu organizowane są także dyżury dodatkowe (tak było np. w Czarny Piątek).

Można przynosić wszystko poza jedzeniem, lekami i rzeczami o dużych gabarytach (meble, dywany). Przyjmowane są wyłącznie pojedyncze sztuki.

Lokal przy Głogowskiej 27 inicjatorzy Po-Dzielni otrzymali w ramach konkursu „Otwarta Strefa Kultury Łazarz”. Remont został sfinansowany z pieniędzy zebranych na akcji crowdfundingowej, a także dzięki sponsorom. Projekt wykonali studenci Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Wszystkie niezbędne w lokalu prace przeprowadzili wolontariusze wspierający projekt. Oni też pełnią dyżury w Po-Dzielni.

W lokalu mieści się również biuro Fundacji Pro Terra, która ponosi koszty eksploatacji sklepu.

Brak postów do wyświetlenia