Kawa za śmieci. Tatrzańskie schronisko nagradza za sprzątanie szlaków

Ze schroniska Głodówka podziwiać można kapitalny widok na panoramę Tatr. Nic zatem dziwnego, że organizatorzy wydarzenia „Patrole Ludzi Gór – nagrody w schroniskach za śmieci ze szlaku!” zapraszają do siebie w ramach podziękowania za posprzątanie gór. Częstują też kawą. 

11-14 czerwca w Schronisku Głodówka odbędzie się Zlot Ludzi Gór. Spotkaniu miłośników tatrzańskich szlaków towarzyszyć będzie akcja sprzątania.

Chcemy promować właściwe postawy w trakcie poruszania się po terenie TPN. Jesteśmy ludźmi gór i Tatry są naszym domem. Zależy nam, by troska o czystość parku była elementem każdego wyjścia na szlak

– czytamy na stronie wydarzenia „Patrole Ludzi Gór – nagrody w schroniskach za śmieci ze szlaku!”, organizowanego przez schronisko Głodówka.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Kawa z widokiem na najpiękniejszą panoramę Tatr

Organizatorzy zapewniają, że będą nagradzać wszystkich, którzy przyczynią się do utrzymywania porządku na szlakach. Odwdzięczą się kawą za każdą torebkę śmieci. Do pysznego napoju “dołączony” będzie bonus: widok na najpiękniejszą panoramę Tatr i wejście na niedostępny zazwyczaj taras widokowy w Schronisku PTTK Morskie Oko”.

Dla osób sprzątających zapewniony będzie darmowy parking, woreczki i rękawiczki ochronne.

Z czasem organizatorzy chcą uzupełnić pakiet nagród o zjazd tyrolką czy wynajem rowerów, aby zjechać ze schroniska widokową trasą w dół do parkingów przy wejściach do TPN na Morskie Oko, Pięć Stawów i Polanę Rusinową.

Osoby zainteresowane akcją, powinny odebrać ze Schroniska Głodówka pakiet dla osób sprzątających Tatry, następnie zabrać ze sobą śmieci znalezione na drodze i przynieść je do Głodówki, Morskiego Oka lub Wiktorówek w specjalnym opakowaniu. Organizatorzy zachęcają również do robienia zdjęć z akcji i publikowania ich w mediach społecznościowych.

Akcja ma mieć charakter cykliczny.

Brak postów do wyświetlenia