Festiwal Zero Waste już 13 kwietnia

Festiwal Zero Waste odbędzie się w Krakowie.
Festiwal Zero Waste odbędzie się w Krakowie.

13 kwietnia 2019 r. w Krakowie odbędzie się Festiwal Zero Waste. Zapowiedziano wykłady ekspertów, panele dyskusyjne i liczne warsztaty. Na towarzyszących wydarzeniu targach będzie można kupić bezodpadowe niezbędniki.

Impreza rozpocznie się o 10.00 i potrwa do godzin wieczornych. Jej organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Zero Waste.

Fot. Polskie Stowarzyszenie Zero Waste
Fot. Polskie Stowarzyszenie Zero Waste

Festiwal Zero Waste – co w programie?

Festiwal Zero Waste to pierwsze tak duże wydarzenie promujące ideę bezodpadowego życia. Zainteresowanych imprezą są tysiące osób. Przyjdą, by porozmawiać o zero waste, sposobach na ograniczenie odpadów w codziennym życiu i segregacji śmieci. Głos zabiorą eksperci wielu dziedzin. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie zarówno solidnej dawki wiedzy, jak i inspiracji.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     
 • 10.15 – 11.00 Wykład: Zero Waste – jak zacząć? Proste kroki do zmniejszenia objętości kosza (prowadząca: Aleksandra Niewczas)
 • 11.15 – 12.00 Dyskusja: Moda Zero Waste. Przemysł odzieżowy a świadome wybory (moderator: Marek Rabij z “Tygodnika Powszechnego”)
 • 12.15 – 13.00 Wykład: Gospodarka odpadami – nowe zasady segregacji na 5 frakcji (prowadzący: Rafał Korbut z MPO Kraków)
 • 13.15 – 14.00 Dyskusja: Czego nie wiesz o tworzywach sztucznych? Plastik, mikroplastik, żołądek? Redesign i nowe technologie (moderator: Agnieszka Sadowska-Konczal z Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste)
 • 14.15- 15.00 Dyskusja: Jak nie marnować jedzenia? (moderator: Jagna Niedzielska, Architektura Kulinarna)
 • 15.30 – 16.15 Wykład: Czy CO2 zmienia klimat? Po co to wszystko? (prowadzący: Marcin Popkiewicz z portalu Nauka o klimacie)
 • 16.30 – 17.15 Dyskusja: Na ile wystarczy nam nasza planeta? Zmiany klimatyczne największym wyzwaniem ludzkości? (moderator: Katarzyna Kojzar ze SmogLab)
 • 17.30 – 18.15 Dyskusja: Biznes Zero Waste. Restauracja, sklep, startup – dobre praktyki (moderator: Blanka Kolago-Szymczak ze Slow Fix Blog)
 • 18.30 – 19.15 Dyskusja: Miasto, w którym żyję. Jak zarządzać gminą w duchu zero waste (moderator: Agata Szopińska z Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste)

Jagna Niedzielska: W kuchni najważniejszy jest produkt

Warsztaty podczas Festiwalu Zero Waste

W trakcie imprezy nie zabraknie też warsztatów. Będzie można zdobyć praktyczną wiedzę na temat pieluchowania wielorazowego i kompostowania. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, co kryje się za metką ubrań oraz jak dbać o buty. W programie znalazły się też warsztaty kosmetyczne (peeling z kawy), a także dotyczące ekochemii i szycia woreczków.

Co? Gdzie? Kiedy?

 • Co? Festiwal Zero Waste
 • Gdzie? Radio Kraków, ul. Słowackiego 22
 • Kiedy? 13 kwietnia 2019 r., 10.00-20.00

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 

5 łatwych sposobów na ograniczenie plastiku

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Można też przekazać darowiznę, wspierając tym samym wydarzenie (więcej szczegółów na stronie Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste).

Polskie Stowarzyszenie Zero Waste działa na rzecz zmiany świadomości społecznej dotyczącej zasobów, zapobiegając powstawaniu odpadów u źródła, promując bezodpadowy styl życia oraz zmianę wzorców produkcji i konsumpcji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym. Swoją misję realizuje poprzez wyposażanie w wiedzę i narzędzia wspierające działania obywateli, instytucji i przedsiębiorstw oraz reprezentując społeczności zaangażowane w działanie na rzecz środowiska.

Patronem medialnym Festiwalu Zero Waste jest Biokurier.pl.

Brak postów do wyświetlenia