Akcja Czyste Tatry po raz ósmy

Finał akcji Czyste Tatry odbędzie się w Zakopanem na Górnej Równi Krupowej.
Finał akcji Czyste Tatry odbędzie się w Zakopanem na Górnej Równi Krupowej.

Wolontariusze wyruszą na szlaki, by posprzątać góry. Finał akcji zaplanowano na ostatni weekend czerwca. 

Jeśli chcesz pomóc nam oczyścić tatrzańskie szlaki, wypełnij formularz i zarejestruj się w bazie wolontariuszy.

Projekt Czyste Tatry realizowany jest nieprzerwanie od 8 lat. Przez ten czas zdobyło poparcie ponad 20 tys. osób, które wyruszyły na tatrzańskie szlaki, by pozbierać zalegające na nich śmieci. Zebrano dotychczas blisko 5 ton odpadów!

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Od początku istnienia projektu chcemy wysyłać wszystkim jasną wiadomość – nasza przyroda pozostanie unikalnie piękna tylko wtedy, kiedy sami o nią zadbamy. Robimy to już od siedmiu lat, przecierając nie tylko górskie szlaki, ale też drogi do budowania świadomości ekologicznej

– mówi Rafał Sonik, przedsiębiorca, rajdowiec i pierwszy ambasador projektu Czyste Tatry.

Plastik, który jest wszędzie. Jaki to ma wpływ na nasze zdrowie?

Przybywa wolontariuszy, ubywa śmieci

Z roku na rok projekt Czyste Tatry przyciąga coraz większą grupę wolontariuszy. Tylko w zeszłym roku 7 tys. osób przemierzyło 275 km tatrzańskich szlaków i usunęło z nich 420 kg śmieci. 

Do akcji włączają się też aktorzy i sportowcy. Akcję poprali m.in. podróżnik Bartosz Jędrzejak, aktor Tomasz Ciachorowski, krytyk kulinarny i osobowość telewizyjna Robert Makłowicz, pochodzący z Podhala trener personalny Daniel “Qczaj” Kuczaj, biegaczka i trener personalny Adrianna Palka oraz ikona polskiego himalaizmu – Krzysztof Wielicki.

W górach znajdziemy wszystko, co najlepszego może dać nam natura – wolność, piękno, różnorodność i ciszę. W ramach projektu Czyste Tatry chcemy pokazać, jak możemy jej się za to odwdzięczyć, dbając o czystość szlaków i zachowanie ich naturalnego piękna. Każdym wspólnym wyjściem w Tatry udowadniamy, że w górach nie ma miejsca na śmieci, a samo śmiecenie to obciach. Walczymy nie tylko z odpadami, ale przede wszystkim ze szkodliwymi nawykami i cieszymy się, że inspirujemy innych do odpowiedzialnego zachowania

– podkreśla Rafał Sonik, zwycięzca Rajdu Dakar i siedmiokrotny zdobywca rajdowego Pucharu Świata.

Finał akcji Czyste Tatry zaplanowano na ostatni weekend czerwca – 28 i 29.06.2019 r. Odbędzie się w Zakopanem na Górnej Równi Krupowej. Będą jej towarzyszyć dodatkowe atrakcje, koncerty, warsztaty, a nawet bicie rekordów Guinnessa.

Wszystkie informacje niezbędne dla wolontariuszy znaleźć można na stronie www.czystapolska.org.pl.

Brak postów do wyświetlenia