Teraz czytasz...
Akcja Czyste Tatry po raz ósmy
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Akcja Czyste Tatry po raz ósmy

Agnieszka Gotówka

Wolontariusze wyruszą na szlaki, by posprzątać góry. Finał akcji zaplanowano na ostatni weekend czerwca. 

Jeśli chcesz pomóc nam oczyścić tatrzańskie szlaki, wypełnij formularz i zarejestruj się w bazie wolontariuszy.

Projekt Czyste Tatry realizowany jest nieprzerwanie od 8 lat. Przez ten czas zdobyło poparcie ponad 20 tys. osób, które wyruszyły na tatrzańskie szlaki, by pozbierać zalegające na nich śmieci. Zebrano dotychczas blisko 5 ton odpadów!

Od początku istnienia projektu chcemy wysyłać wszystkim jasną wiadomość – nasza przyroda pozostanie unikalnie piękna tylko wtedy, kiedy sami o nią zadbamy. Robimy to już od siedmiu lat, przecierając nie tylko górskie szlaki, ale też drogi do budowania świadomości ekologicznej

– mówi Rafał Sonik, przedsiębiorca, rajdowiec i pierwszy ambasador projektu Czyste Tatry.

https://biokurier.pl/jedzenie/zdrowie-jedzenie/plastik-ktory-jest-wszedzie-jaki-to-ma-wplyw-na-nasze-zdrowie/

Przybywa wolontariuszy, ubywa śmieci

Z roku na rok projekt Czyste Tatry przyciąga coraz większą grupę wolontariuszy. Tylko w zeszłym roku 7 tys. osób przemierzyło 275 km tatrzańskich szlaków i usunęło z nich 420 kg śmieci. 

Do akcji włączają się też aktorzy i sportowcy. Akcję poprali m.in. podróżnik Bartosz Jędrzejak, aktor Tomasz Ciachorowski, krytyk kulinarny i osobowość telewizyjna Robert Makłowicz, pochodzący z Podhala trener personalny Daniel „Qczaj” Kuczaj, biegaczka i trener personalny Adrianna Palka oraz ikona polskiego himalaizmu – Krzysztof Wielicki.

W górach znajdziemy wszystko, co najlepszego może dać nam natura – wolność, piękno, różnorodność i ciszę. W ramach projektu Czyste Tatry chcemy pokazać, jak możemy jej się za to odwdzięczyć, dbając o czystość szlaków i zachowanie ich naturalnego piękna. Każdym wspólnym wyjściem w Tatry udowadniamy, że w górach nie ma miejsca na śmieci, a samo śmiecenie to obciach. Walczymy nie tylko z odpadami, ale przede wszystkim ze szkodliwymi nawykami i cieszymy się, że inspirujemy innych do odpowiedzialnego zachowania

– podkreśla Rafał Sonik, zwycięzca Rajdu Dakar i siedmiokrotny zdobywca rajdowego Pucharu Świata.

Finał akcji Czyste Tatry zaplanowano na ostatni weekend czerwca – 28 i 29.06.2019 r. Odbędzie się w Zakopanem na Górnej Równi Krupowej. Będą jej towarzyszyć dodatkowe atrakcje, koncerty, warsztaty, a nawet bicie rekordów Guinnessa.

Wszystkie informacje niezbędne dla wolontariuszy znaleźć można na stronie www.czystapolska.org.pl.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.