Teraz czytasz...
Zmysłowe ciało – Odkrywanie walorów kobiecości
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Zmysłowe ciało – Odkrywanie walorów kobiecości

„Zmysłowe ciało”, jak podkreślają we wstępie autorki Hanna Łopuchow i Monika Jucewicz to książka skierowana do pięknej, mądrej i wrażliwej współczesnej kobiety, która ceni estetykę swojego życia. Piękno kobiecego ciała ukazuje się bowiem w działaniu, ujawnia własny czar i wdzięk, nawet wówczas, kiedy nie odzwierciedla powszechnie przyjętych kanonów urody.

Dbałość o naturalne walory swojego ciała, z pewnością sprawi, że kobietom uda się zapewnić nie tylko wspaniały wygląd i dobry nastrój, ale także osiągnąć równowagę całego organizmu.

Autorki podkreślają, że tylko naturalna pielęgnacja ciała, która sięga po metody znane i sprawdzone, pozwala na osiągnięcie harmonii ciała i ducha. Podkreślają, jak ważny we właściwej pielęgnacji ciała jest m.in. masaż połączony z aromaterapią.

Książka ma pomóc Czytelniczkom znaleźć swój indywidualny sposób na osiągnięcie satysfakcji z własnego ciała, ale także odkrycie jego zmysłowego piękna i osiągnięcie harmonii wewnętrznej w zgodzie z naturą.

Główne rozdziały książki „Zmysłowe ciało” to:

1. Zmysłowe ciało
2. Aromaterapia współcześnie
3. Zmysłowe ciało o każdej porze roku
4. Prawdziwa natura w kosmetyku
5. Ekoelegancja – pachnący dom

Poszczególne rozdziały z pewnością pomogą Czytelniczkom zrozumieć, czym jest ciało i jak właściwie o nie dbać, jak istotne są naturalne zapachy w jego  zdrowej pielęgnacji. Pomogą wybrać i wg zamieszczonych receptur „Kompozycja zmysły” lub „Kompozycja łagodząca kobiece emocje” przygotować odpowiednie mieszanki np. olejków do masażu.

Ciekawy rozdział poświęcony jest pachnącemu macierzyństwu. Autorki podkreślają w nim m.in. że „odżywcze bio oleje połączone ze szlachetnymi olejkami eterycznymi, zastosowane do pielęgnacji, masaży, kąpieli i w kominku aromaterapeutycznym, tworzą przyjazny mikroklimat dla przyszłej mamy i dziecka w jej łonie, poprawiają nastrój, łagodząc lęki i dolegliwości przypisywane ciąży”. Udowadniają, że aromaterapia pomaga także walczyć i ograniczać wpływy stresu na organizm współczesnego człowieka.

Wśród przepisów na mieszanki łagodzące stres, znajdziemy także receptury, które pomogą przy: problemach trawiennych i nadpobudliwości, wzmocnieniu układu immunologicznego, bezsenności a nawet przy stresie związanym z rozstaniem…

Zobacz także


Kobiety dbające o linie, będące na diecie dowiedzą się, że oprócz diety w procesie odchudzania ważna jest właśnie aromaterapia, która pomaga m.in. na stres wywołany odchudzaniem, a także poprawia nastrój, oddala uczucia depresyjne, poprawia jakość snu itp. Nie każda z nas z pewnością wie, że „ aromat ze strąków wanilii pomaga zmniejszyć apetyt na słodycze, a olejki z grejpfruta, mandarynki, cytryny, cynamonu, kopru włoskiego i mięty hamują nadmierne łaknienie innych produktów żywnościowych”.

Interesujący jest rozdział o pielęgnacji ciała zgodnie z porami roku. „Zmysłowe ciało” podpowie nam, dlaczego zimą musimy ogrzać nasz organizm, wiosną oczyścić, a latem dobrze zapewnić mu duża dawkę relaksu.

Przedostatni rozdział traktuje o wyższości kosmetyku naturalnego nad tym, szeroko dostępnym w drogeriach. Podpowiada, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze i późniejszym zakupie. Dlaczego istotne jest, by dla skóry wybierać naturalne, ekologiczne kosmetyki, których receptury zostały opracowane z najwyższej jakości surowców i dzięki temu są w stanie najlepiej dbać o nasze ciało.

„Szczęśliwe domy pachną podobnie, tylko zapachy nieszczęścia są różne” – pisał Lew Tołstoj i jak stworzyć taki pachnący dom u siebie pomaga ostatni rozdział. Idealny zapach dający szczęście, pomoże osiągnąć zastosowanie odpowiednich olejków eterycznych, ale także przygotowanie pięknie pachnącej, zdrowej potrawy, upieczenie domowego chleba, zapalenie kadzidła. Z pewnością uda się to osiągnąć, gdy dodatkowo zabiegi pielęgnujące nasze ciało będziemy przeprowadzać zgodnie z rytmem Księżyca i wg przepisów zawartych w niniejszej książce.

Ksiązka „Zmysłowe ciało” jest ciekawą propozycją, dla osób, które pragną, aby ich pielęgnacja ciała prowadzona była zgodnie z naturą. Podpowiada jak zrobić to właściwie i osiągnąć upragniony efekt. Zaprezentowane przepisy na kosmetyki, ale także na potrawy, są proste i łatwe do przyrządzenia w każdym domu. Autorki „mają nadzieję, że czytelniczki, które zastosują przepisy zawarte w książce, poprawią komfort swojego codziennego życia”.
Podsumowując „Zmysłowe ciało” to lektura obowiązkowa miłośników aromaterapii i w pielęgnacji ciała w zgodzie z naturą.

Autorki: Hanna Łopuchow i Monika Jucewicz
Stron: 165
Wydanie: miękkie, kolorowe
Wydawnictwo: G+J Książki

Magdalena Przybylak Zdanowicz

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.