Vivaness: Eko kosmetyki na fali rosnącej…

Specjaliści oceniają obecną wartość sektora kosmetyków ekologicznych  na świecie na 9 miliardów dolarów amerykańskich i prognozują roczny wzrost na poziomie około 5% – informują przedstawiciele targów Vivaness.

Sektor certyfikowanych, organicznych kosmetyków w Niemczech zanotował sprzedaż o wartości 815 milionów euro w 2011 i osiągnął 6,5% udział w rynku. Firmy z tego sektora coraz bardziej wspierają ochronę klimatu i zasobów naturalnych, nieprzetwarzanie produktów, projekty społeczne i sprawiedliwy handel.

Na przykład w 2012 roku siedem firm z branży kosmetycznej znalazło się na liście stu ocenianych jako „Najbardziej etyczne firmy na świecie” amerykańskiego instytutu Etisphere. Pragnienie wielu konsumentów, by produkty były bardziej nieprzetworzone i by chronić środowisko, jest zauważalne wszędzie na świecie.

Największy potencjał wzrostu w tej dziedzinie mają kraje rozwijające się. Obiecującymi krajami są Brazylia, Rosja, Indie i Chiny. Wiele rynków wschodnioeuropejskich, jak Polska, Czechy, Słowacja, Chorwacja, Rumunia, Słowenia, Węgry, Bułgaria i Ukraina jest zaopatrywanych w kosmetyki naturalne z Europy Zachodniej. Produkty są rozprowadzane przy pomocy wielu kanałów sprzedażowych, jak apteki, drogerie, wyspecjalizowani handlowcy, rynek masowy aż po sklepy internetowe. W kilku krajach firmy zaopatrują lokalny rynek jak i produkują na eksport. Konsumenci w Japonii od dawna interesują się kosmetykami organicznymi. Rynek wciąż się powiększa i powinien wzrosnąć o około 4% w najbliższych latach (za Euromonitor).

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Kolejne targi kosmetyków ekologicznych Vivannes odbędą się w Norymberdze w dniach 13-16 lutego 2013 roku. To znaczące wydarzenie i miejsce spotkań producentów produktów nieprzetworzonych z całego świata, ich przetwórców oraz handlowców.

Targi wraz z towarzyszącym kongresem stały się też jednym z najważniejszych forów wymiany wiedzy. W roku 2012 BioFach i Vivannes zgromadziły łącznie 2420 wystawców (z czego 204 na Vivannes), którzy pokazali swoje produkty 40315 przedsiębiorcom z branży.

(GG)
Źródło: Vivaness

Brak postów do wyświetlenia