Vivaness 2014 – fotorelacja z największych światowych targów kosmetyki naturalnej

Od kilku lat Targom BioFach towarzyszą także targi kosmetyków naturalnych Vivaness. W tym roku prezentowało się na nich 200 wystawców. Zerknijcie na kilka zdjęć z tego wydarzenia!

Coraz większe zainteresowanie Targami Vivaness nie dziwi. Wyniki badań rynkowych  przeprowadzonych w międzynarodowym sektorze przez Stowarzyszenie Badań Konsumenckich (GfK), Norymberga (Niemcy) i firmę zajmującą się badaniami rynku – Kline Company, New Jersey (USA), wskazują na dynamiczny wzrost sprzedaży zielonych produktów kosmetycznych. Obroty na niemieckim rynku kontrolowanych kosmetyków naturalnych wzrosły w pierwszym półroczu 2013 o ponad 10 % i wyniosły 950 milionów euro.

Światowe obroty tego sektora wynoszą 9 miliardów euro i wzrastają średnio o 5 do 6 % rocznie. Znacznie wzrósł popyt na zielone kosmetyki i środki do pielęgnacji ciała, które coraz częściej lądują w koszykach na zakupy.

W tym roku nie zabrakło pokazów zabiegów kosmetycznych, licznych nowości (około 100 produktów) oraz prezentacji. Głównym tematem części kongresowej była kwestia zasad dotyczących pozyskiwania surowców do produkcji kosmetyków naturalnych.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Targi Vivaness odbyły się w dniach 12-15 lutego 2014. Przyszłoroczna edycja zapowiadania jest na 11-14 lutego 2015.

Oto kilka zdjęć oraz krótki film (przygotowany przez organizatora) z targów:

Przeczytaj naszą relację z Targów BioFach 2014

Brak postów do wyświetlenia