Think Dirty – aplikacja skanująca składniki kosmetyków

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

‘Think Dirty’ to aplikacja skanująca skład kosmetyków na podstawie kodu kreskowego. Pobrać można ją w Appstore.

Think Dirty (na razie dostępna tylko w języku angielskim) pozwala na zeskanowanie kodu kreskowego na opakowaniu produktu kosmetycznego i jego analizę pod kątem zawartości kontrowersyjnych substancji. Pozwala to każdemu “uzbrojonemu” w nią konsumentowi dokonywać zdrowszych, bezpiecznych wyborów i edukuje go na bieżąco.

Informacje w bazie danych pozyskiwane są z różnych źródeł, oficjalnych agencji badawczych, faktów podawanych przed organizacje zajmujące się szeroko pojętą ochroną środowiska i organizacji pozarządowych. Jest to jakby “miernik brudu” stopniujący zawartość toksyn w kosmetyku od 0 do 10.

Motywacją Lily Tse było zmaganie się jej matki z rakiem piersi, a przetestowane na sobie składniki kosmetyków opisuje na bieżąco na blogu: http://blog.thinkdirtyapp.com/ .

Na razie nie udało nam się przeeanalizować praktycznego działania Think Dirty i przydatności na polskim rynku. Z niecierpliwością czekamy na wersję dostępną chociażby na system Android. A czy Wy sprawdzaliście Think Dirty? Jesteśmy ciekawi Waszych opinii.

Zainteresowanym aplikacjami dotyczącymi zdrowego stylu życia polecamy również artykuł: Aplikacja E-Food – sprawdź co się kryje za E- symbolem

oprac. MG

źródło:
http://oneco.biofach.de
http://blog.thinkdirtyapp.com/

Brak postów do wyświetlenia