Teraz czytasz...
Szybka maseczka z płatków orkiszowych [przepis]
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Szybka maseczka z płatków orkiszowych [przepis]

Z dobroczynnych właściwości orkiszu skorzystacie w kuchni, ale zboże to znakomicie sprawdza się także jako naturalny kosmetyk. Sprawdźcie przepis na szybką maseczkę z płatków orkiszowych. 

Raz w tygodniu warto znaleźć czas by położyć na twarz maseczkę wygładzająco-natłuszczającą. By ją przygotować wystarczy, jak połączysz:

2 łyżki płatków orkiszowych

z 4 łyżkami kwaśnej śmietany.

Składniki maseczki pozostaw na kilka minut by mieszanka zmiękła. Następnie delikatnie wmasuj ją w twarz, szyję oraz dekolt i pozostaw na skórze przez około 20 minut. Potem przemyj skórę letnią wodą. Nadmiar maseczki możesz przechować przez kilka dni w lodówce.

Zobacz także


Przepis opublikowany został także w numerze 1/2017 drukowanej wersji Biokuriera [zaprenumeruj]. Znajdziecie w niej także tekst na temat 5 faktów o orkiszu, przepisy kulinarne z wykorzystaniem tego zboża oraz receptury kosmetyczne: peeling orkiszowy, kąpiel z dodatkiem mąki na wypryski, kąpiel z otrębami

Opracowanie: Magdalena Przybylak – Zdanowicz – dziennikarka uwielbiająca pisać m.in. kalendarze. Autorka Ekologicznego Poradnika Księżycowego oraz poradników z serii „ABC Kosmetyki Naturalnej”, których skuteczność sprawdza w swoim warmińskim ekogospodarstwie. Miłośniczka gotowania, kuchni francuskiej, kosmetyki naturalnej oraz powrotu do źródeł.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.