Szkolenia dla fryzjerek naturalnych – relacja z zajęć w Austrii

(tekst sponsorowany)

Niespotykany w naszym zwariowanym, pędzącym życiu spokój, wszystko na swoim miejscu, ludzie pogodni i życzliwi. Zdrowy tryb życia emanował wszędzie – od ubiorów po jedzenie – publikujemy relację ze szkolenia dla fryzjerek naturalnych przeprowadzonego w Austrii.

Z wielką niecierpliwością i ciekawością jechaliśmy 5 osobową grupą do Ernstbrunn w Austrii –  siedziby firmy CulumNatura®. Mieliśmy poznać “od podszewki” kosmetyki naturalne do pielęgnacji skóry, włosów i ciała – kosmetyki całkowicie inne od znanych nam do tej pory – bo w 100 % BIO, bez grama szkodliwych dla organizmu dodatków chemicznych. Już sama firma zrobiła na nas olbrzymie wrażenie.  Niespotykany w naszym zwariowanym, pędzącym życiu spokój, wszystko na swoim miejscu, ludzie pogodni i życzliwi. Zdrowy tryb życia emanował wszędzie – od ubiorów po jedzenie.

Właściciel i jednocześnie założyciel firmy Willi Luger zadbał również o to, aby pokoje gościnne były w stylu marki CulumNATURA® – drewno, kamień, wszystko to, co można uzyskać z dóbr naszej Matki Natury. Od pierwszej chwili z chęcią, bez przymusu wczuliśmy się w nastrój gospodarzy. Do szkolenia przystąpiliśmy z głową spokojną, gotową do przyjęcia dużej dawki wiedzy.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Szkoleniowiec z Austrii –  fryzjerka Bettina od wielu lat prowadzi swój salon używając wyłącznie produktów marki CulumNATURA®. Uczyła nas , jak dobrać kosmetyk do rodzaju cery, włosów. Krok po kroku uczyliśmy się kosmetyki naturalnej. Pierwszy etap to właściwa ocena rodzaju skóry ,cery i włosów. Następny to dobór właściwej kuracji : włosa, cery, skóry głowy. Przed rozpoczęciem kuracji niezmiernie ważne jest szczotkowanie. W przypadku pielęgnacji włosów i skóry głowy szczotkowanie polega na pobudzeniu pracy punktów energetycznych, znajdujących się na głowie. Następnie w zależności od potrzeby stosujemy kuracje regenerujące włosy. Każdy kosmetyk użyty do kuracji dobieramy indywidualnie / włosy suche, tłuste, normalne, zniszczone, skóra normalna, skłonna do uczuleń, łuszczycowa, itp./. Działanie regenerujące, odżywcze, czy nawet wspomagające leczenie schorzeń dermatologicznych potęgujemy mieszając ze sobą odpowiednie produkty.

Szczególnie ważne w naszych  kuracjach jest to, iż nie stosujemy
-surowców syntetycznych
-zwierzęcych i roślinnych hormonów
-parafiny i jej pochodnych
-chemicznych środków dezynfekujących
-chemicznych farb i zapachów

Cała idea kuracji kosmetykami CulumNATURAR oparta jest na usunięciu z organizmu toksyn.
Szczotkowanie włosów to pierwszy krok. Specjalnie zrobioną opatentowaną szczotką z drewna i naturalnej szczeciny z dzika przez minimum pół godziny szczotkujemy włosy odpowiednimi ruchami pozbywając się stopniowo szkodliwej chemii. Następny etap  to zależnie od potrzeby  oczyszczenie skóry głowy i zastosowanie dobranego do włosów i skóry szamponu myjąco-odżywczego.

Podobnie przy kuracjach na twarz zaczynamy od masażu przystosowaną do tego szczoteczką
Oczywiście wszystkie te sposoby oczyszczania z toksyn i upiększania kuracjami naturalnymi przetestowaliśmy na sobie.

Oprócz korzyści wynikających z nauki poczuliśmy , że nasza skóra oddycha, jesteśmy lżejsi, młodsi, ładniejsi, a włosy lśnią naturalnością.

Kropką nad i były naturalne farby do włosów. Sam Willi Luger zademonstrował  farbując włosy szefowej .Efekt piorunujący. Włosy lśnią naturalnością, lekkie, zdrowe, a w słońcu widoczne fantastyczne refleksy. Szkolenie zakończyliśmy uzyskując stosowne certyfikaty. Wyjeżdżaliśmy z żalem, ale też z radością, że oprócz wiedzy praktycznej poznaliśmy ludzi, którzy nam pokazali, że można żyć naturalnie, w zgodzie z samym sobą, prowadzić dom , firmę i nie zatracać się w pogoni za drobiazgami.

Naładowani wiedzą i entuzjazmem wróciliśmy do firmy do Zduńskiej Woli. Przystąpiliśmy do pracy i 17 września otworzyliśmy pierwszy w Polsce salon kosmetyki naturalnej  CulumNATURA. Dalszym krokiem będzie nawiązanie współpracy z salonami kosmetyczno-fryzjerskimi w celu stworzenia w Polsce sieci salonów pracujących na naszej marce.

Już wkrótce w Biokurierze zdjęcia i materiał na temat salonu.

Wiesława Giemzik

Zapraszamy do współpracy fryzjerów i kosmetyczki z DUSZĄ EKOLOGA.

Zapraszamy do salonu .
Zduńska Wola, ul. Łaska 91a / I piętro/
Tel. 43 8240791
691408808

źródło: Culum Natura

Brak postów do wyświetlenia