Solid shampoo – ekoinnowacja kosmetyczna z targów Vivaness

 Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to eko mydełko w kształcie gwiazdki. Tymczasem jest to wydajny szampon. Ten innowacyjny produkt promowano w trakcie Targów Vivaness.

 

Produkt ma kształt gwiazdki z dziurką w środku. Producent, francuska firma Lorcos, w pakiecie proponuje także specjalny wieszaczek, który można zamontować w łazience. Szampon „Solid Shampoo” posiada certyfikaty ekologiczne (Ecocert), ale na tym nie kończy się jego przyjazna naturze efektywność.

– 100gramowa gwiazdka Solid Shampoo odpowiada 500 ml płynnego szamponu. To ma swoje skutki w postaci efektywniejszego i bardziej ekologicznego transportu

W jednej ciężarówce jesteśmy w stanie przetransportować 207 900 szamponów. Gdybyśmy chcieli przetransportować taką samą (w mililitrach) liczbę szamponów w butelkach potrzebowalibyśmy 8 ciężarówek. Kolejna ekologiczna korzyść to rezygnacja z użycia plastikowych butelek – przekonuje Evelyne Payot, odpowiedzialna w Lorcos za eksport.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     


Eko szampon można powiesić na specjalnym wieszaczku

Jak używać solid shampoo?

Po prostu trzeba wetrzeć go w skórę głowy podczas prysznica lub kąpieli. Bardzo szybko zaczyna się pienić.

Eko szampony dostępne są wersjach przystosowanych do różnego rodzaju włosów.

Vivaness, czyli targi kosmetyki naturalnej i Welles to impreza towarzysząca Targom Żywności ekologicznej BioFach, które odbyły się w Norymberdze w dniach 15-18 lutego 2012.

Przeczytaj więcej na temat Targów Bio Fach 2012

fot. lorcos / kp

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

 Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia