Teraz czytasz...
Sodasan z nowymi produktami. Pachną lawendą!
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Sodasan z nowymi produktami. Pachną lawendą!

ekologiczne pranie

Sodasan, marka produkująca ekologiczne środki chemiczne i kosmetyczne, poszerza ofertę o płyn do prania tkanin białych i kolorowych oraz płyn do płukania. Oba produkty zainteresują zwłaszcza miłośników lawendy. 

Wielu z nas bardzo lubi zapach lawendy. Jest kojący, przyjemny i świeży. Teraz można go poczuć również na ubraniach. W ofercie marki Sodasan pojawiły się dwa nowe produkty: ekologiczny płyn do prania tkanin białych i kolorowych oraz płyn do płukania.

Lawendowy płyn do prania

Płyn  przeznaczony jest do prania wszystkich tkanin białych i kolorowych we wszystkich temperaturach z wyjątkiem wełny i jedwabiu. Innowacyjna formuła na bazie starannie dobranych składników roślinnych skutecznie usuwa zabrudzenia i plamy.

Kolory ubrań nie blakną nawet po wielokrotnym praniu. Ekologiczne olejki eteryczne nadają tkaninom przyjemny zapach świeżej lawendy.

Płyn jest wyjątkowo przyjazny dla skóry (potwierdzony dermatologicznie). Dozuje się go w zależności od stopią zabrudzenia i twardości wody. W przypadku wody o średniej twardości lub twardej, można dodać zmiękczacz wody Sodasan. Pozwala to zredukować ilość środka piorącego i zmaksymalizować jego skuteczność.

płyn do prania sodasan

Na uwagę zasługuje też aspekt ekologiczny. Butelka płynu została wykonana z polietylenu (PE) w 100% pochodzącego z recyklingu.

Składniki: >30% woda, 5–15% mydło roślinne* (tenzydy anionowe), tenzydy niejonowe (tenzydy cukrowe), <5% cytryniany, soda, alkohol* (etanol), tenzydy anionowe (siarczany alkoholi tłuszczowych), perfumy*, linalol, limonene. Zawiera cytral. Może powodować wystąpienie reakcji alergicznej.

*8% wszystkich składników pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych

Zobacz także


OBJĘTOŚĆ: 1500 ml

Płyn do płukania o zapachu lawendy

Płyn zapewnia miękkie i świeżo pachnące pranie. Usuwa pozostałości środków piorących. Chroni i łagodnie pielęgnuje włókna. Zapewnia im długotrwały świeży zapach lawendy, ułatwia też prasowanie.

Innowacyjna formuła na bazie starannie dobranych składników roślinnych oraz ekologicznego aloesu i lecytyny sojowej sprawia, że ubrania są przyjemnie miękkie i wygodne w noszeniu.

Płyn jest przyjazny dla skóry. Nadaje się do wszystkich rodzajów włókien.

Dozowanie: 1 nakrętka (ok. 35 ml), a dla większej intensywności zapachu można zwiększyć ilość płynu do 2 nakrętek (pranie mechaniczne). Do prania ręcznego używamy płynu w ilości 1/2 nakrętki (ok. 18 ml), a dla większej intensywności zapachu – 1 nakrętkę.

Składniki: >30% woda, 5-15% kwas cytrynowy, <5% alkohol*, citrate, perfumy*, tenzydy niejonowe (tenzydy cukrowe), guma ksantanowa, lecytyna, linalool, limonene, geraniol, linalool, aloe vera*. Zawiera linalool. Może powodować wystąpienie reakcji alergicznej.*3% wszystkich składników pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych.OBJĘTOŚĆ: 750 ml (21 prań)

Lawendowy płyn do prania i płyn do płukania Sodasan to:

  • doskonała skuteczność,
  • 100% składników pochodzenia naturalnego,
  • brak syntetycznych barwników, konserwantów i substancji zapachowych,
  • brak petrochemikaliów i substancji modyfikowanych genetycznie,
  • produkcja neutralna pod względem emisji CO2,
  • brak mikroplastiku oraz enzymów,
  • produkt łatwo i całkowicie biodegradowalny.

Oba produkty certyfikowane są zgodnie ze standardami Nature Care Product Standard. Produkty opatrzone tym znakiem zostały dokładnie przetestowane i spełniają najwyższe standardy jakości. Składają się z wyłącznie z surowców pochodzenia naturalnego i ekologicznego. Lawendowy płyn do prania oraz płyn do płukania zostały zatwierdzone przez Vegan Society jako produkty wegańskie.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.sodasan.com.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.