Teraz czytasz...
Rozmawiamy z pionierką kosmetyki naturalnej w Polsce

Rozmawiamy z pionierką kosmetyki naturalnej w Polsce

Laboratorium Femi działa na polskim rynku od 1991 roku. Od samego początku była zorientowana na ekologię i naturalne produkty do pielęgnacji skóry. Rozmawiamy z właścicielką marki, Hanną Łopuchow.

Biokurier: Jak długo są już Państwo na rynku i jak wiele produktów jest w ofercie?

Hanna Łopuchow: Laboratorium Femi jest na rynku od 1991 roku a więc już dwadzieścia trzy lata. Od samego początku firma Femi, jako pierwsza na rynku polskim, była zorientowana na ekologię i naturalne produkty do pielęgnacji skóry.  Jako pierwsi mieliśmy hasło na produktach „kosmetyki ekologiczne”. W zakres działania  Femi wchodzi również propagowanie zdrowego stylu życia, pozytywnych emocji, diety wegetariańskiej, szacunku dla zwierząt a także czynnego wypoczynku, w tym między innymi jogi. Ja sama jestem wegetarianką od ponad trzydziestu lat. To co tworzę jest zgodne i spójne ze stylem życia jaki prowadzę. Mamy produkty do pielęgnacji twarzy i ciała a także mieszaniny najwyższej jakości olejków eterycznych przeznaczonych do pielęgnacji jak i nawaniania pomieszczeń. Mamy też w sprzedaży przepiękne, ręcznie malowane przez polską artystkę, kominki do aromaterapii. Dodatkowo w ofercie proponujemy książki propagujące profilaktykę zdrowia.

Biokurier: Dlaczego nie decydują się państwo na certyfikację w zakresie kosmetyków naturalnych?

Hanna Łopuchow:  Surowce na bazie, których tworzymy kosmetyki posiadają certyfikaty ekologiczne. Do tego stosujemy surowce standaryzowane czyli bardzo skuteczne co powoduje ogromny wzrost kosztów produkcji. Dodatkowy certyfikat dla naszych kosmetyków znacznie podniósłby ich cenę. Renoma, którą wypracowaliśmy przez te długie lata wzbudza zaufanie naszego klienta.

Biokurier: Jak ocenia Pani zainteresowanie konsumentów kosmetyka naturalną w czasie gdy prowadzi Pani działalność?

Hanna Łopuchow: Z radością stwierdzam, że zainteresowanie oraz poziom wiedzy i świadomości konsumenta dynamicznie wzrasta.

Zobacz także


Sprawdź nasz dział: KOSMETYKA NATURALNA

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.