Prawda o kosmetykach – krytyczny przewodnik po kosmetycznej dżungli – nowa książka w Niemczech

Rita Stiens to znana autorka znana z takich publikacji jak “Piękna za wszelką cenę?” (“Schön um jeden Preis?”)  oraz “Prawda o kosmetykach” (“La vérité sur les cosmétiques”). Jest ekspertką w tej dziedzinie oraz prowadzi stronę internetową Kosmetik-Check.de. Ostatnio napisała kolejna książkę, w której zajmuje się zagadnieniem problemów z kosmetykami i kosmetyków naturalnych zatytułowaną „Prawda o kosmetykach – krytyczny przewodnik po kosmetycznej dżungli” (“Die Wahrheit über Kosmetik – Der kritische Wegweiser durch den Kosmetik-Dschungel”).

Książka (na razie dostępna tylko po niemiecku) odpowiada na wiele istotnych pytań wysuwanych najczęściej przez konsumentów. Autorka mierzy się też z wieloma trudnymi tematami, jak nowe regulacje unijne dotyczące kosmetyków.

Rita Stiens pisze, że kosmetyki oferowane dziś na rynku są nie tylko większe ale też skład zmienił się znacząco. Produkty, które mają koktajl substancji chemicznych, o których dodawaniu nikt nie pomyślałby kilka lat temu, są obecnie w sklepach.

Nowa książka to ponad 300 stron, gdzie dokładnie opisano składniki, etykiety, przepisy prawa, zagrożenia, nanotechnologię, konserwanty, substancje zapachowe, testy na zwierzętach oraz wiele więcej. Jest też lista, dzięki której łatwiej można odwołać się do poszczególnych składników.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Próbka dostępna jest tutaj: http://www.kosmetik-check.de/Leseprobe/die-wahrheit.html#/7

Strona autorki książki: www.kosmetik-check.de/

Źródło: oneco.biofach.de

Biokurier na temat kosmetyków eko:

Brak postów do wyświetlenia