Oliwa z oliwek coraz popularniejszym surowcem w kosmetyce naturalnej

To, co od dawna wiedzą Włoszki, czy Hiszpanki o właściwościach pielęgnacyjnych oliwy teraz wykorzystuje w innowacyjny sposób branża kosmetyczna. Japońska firma DHC istniejące od 1997 roku (produkty dostępne w USA) wykorzystała najcenniejszą, tłoczoną na zimno oliwę w całej najnowszej linii kosmetyków oczyszczających i pielęgnacyjnych „Olive Virgin Oil”

Kluczowy składnik czyli oliwa z oliwek extra vergine pochodzi z Hiszpanii, ale pod względem jakości i czystości sprawdzana w japońskim laboratorium firmy. Ma to zagwarantować, że w kosmetykach nie będzie zanieczyszczeń, czy składników na przykład zatykających pory.

Bogata w witaminy i antyoksydanty oliwa jest efektywnym składnikiem w neutralizacji niszczącego działania wolnych rodników. Oliwa pomaga też w utrzymaniu nawilżenia skóry w równowadze. Dzięki unikalnej zdolności mieszania się z wodą nasza oliwa pomaga nawilżać bez zatykania porów – mówi, na łamach Olive Oil Times, Leslie Hoffmann z DHC i dodaje, że: cokolwiek dotyka naszej skóry powinno mieć działanie korzystne, dla zdrowia i urody.

Prócz produktów oczyszczających skórę w ofercie firmy są też takie ciekawostki, jak nawilżające, przeciwstarzeniowe plastry żelowe z oliwą. Inne firmy, także największe zaczynają ją wykorzystywać w środkach do zniszczonych końcówek włosów, pomadkach ochronnych i kolorowych, serum do paznokci.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Dowodzi to jak wszechstronne może być wykorzystanie tego naturalnego bogactwa, jakim jest oliwa z oliwek.

Oliwa z oliwek w kosmetyce naturalnej

Oliwę z oliwek ceni się za działanie:

nawilżające
oczyszczające
przeciwzapalne
odmładzające
chroniące przed zniszczeniem wywołanym wysoką temperaturą i słońcem (włosy)
hamujące efekty starzenia skóry

Zaletty te wykorzystują też inni producenci. O oliwie mówi się jak o rzadkim skarbie, bo działa efektywnie już w niewielkiej koncentracji w kosmetyku.

Pewnie wiele kobiet zna maseczkę wykonaną z żółtka, soku z cytryny i oliwy. Choć zapach i konsystencja (często wycieka spod czepka) wiele zniechęca, to efekty mobilizują. Zachęcamy do spożywania oliwy, najlepiej z upraw ekologicznych, gdzie nie zastosowano środków chemicznych w uprawie, a także do używania jej w domu jako kosmetyku do skóry i włosów.

Warto wiedzieć: w opisach składu kosmetyków (INCI) pojawia się brzmiące być może ciekawiej „olive fruit oil” zamiennie ze zwykłym „olive oil”. Chodzi dokładnie o tę samą oliwę z owoców drzewa oliwnego Olea europaea.

oprac. Małgorzata Górska (na podstawie tekstu w Olive Oil Times)

Polecamy także: Oliwa extra vergine BIO – poradnik eko smakosza

Brak postów do wyświetlenia