Teraz czytasz...
Olejowe kuracje dla zmarzniętych
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Olejowe kuracje dla zmarzniętych

Na zmarznięte i spierzchnięte dłonie nasze babcie od wieków stosowały dobrej jakości olej lub oliwę z oliwek, koniecznie z pierwszego, zimnego tłoczenia. Przypominamy przepis na regenerującą, oliwną kąpiel, która odżywi oraz przywróci skórze zdrowy i ładny wygląd.

Oliwna kąpiel dla dłoni – przepis

W metalowym garnku, na maleńkim ogniu należy delikatnie podgrzać oliwę z oliwę, lub dobrej jakości olej z pierwszego tłoczenia (Najlepszy byłby olej z amarantusa, szarłatu, gdyż zawiera m.in. skwalen – jeden z najsilniejszych antyutleniaczy, który wzmacnia układ odpornościowy, i hamuje procesy starzenia. Warto wiedzieć, że olej z amarantusa zawiera aż 10 razy więcej tego składnika niż oliwa z oliwek.

Przeczytaj więcej na temat: ekologiczne tłuszcze

Do oliwy lub oleju należy dodać kilka kropel soku z cytryny. Do ciepłej kąpieli włożyć dłonie i moczyć przez kilkanaście minut. Dodatkowo, oliwną kąpiel można wzbogacić odrobiną świeżo wyciśniętego soku z marchwi. Wtedy skóra dłoni uzyska delikatny, lekko pomarańczowy kolor.

Po takiej kąpieli bardzo łatwo wykonać manicure.

Szukasz informacji o kosmetyce naturalnej i kosmetykach ekologicznych? Sprawdzaj dział: KOSMETYKA NATURALNA

Magdalena Przybylak-Zdanowic
Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.