Nowa marka niemieckich kosmetyków naturalnych na polskim rynku

10 naturalnych kosmetyków marki Luvos przeznaczonych do podstawowej pielęgnacji każdego typu cery dostępnych jest już na polskim eko rynku.

– Kosmetyki zawierają cenne wyciągi i olejki roślinne oraz glinkę Luvos o właściwościach leczniczych – opatentowany produkt firmy Luvos Heilerde. Marka pojawiła się w Polsce w lutym 2012. Kosmetyki dostępne są na razie przede wszystkim w sklepach internetowych – wyjaśnia Dorota Dokładna z firmy Neopharma, która jest importerem kosmetyków Luvos.

Założycielem Luvos był niemiecki naturoterapeuta Adolf Just (1859-1936), który propagował idee medycyny naturalnej. W swoich badaniach odkrył szczególne pokłady lessu (gliny) o wyjątkowym składzie i wysokim stopniu rozdrobnienia, które zastosował do celów leczniczych. W 1895 roku założył sanatorium – Naturophatic Instytut Jungborn, a w 1918r. Firmę Luvos w miejscowosci Blakenburg, gdzie opracował produkty lecznicze z lessu o różnych frakcjach. Stosował je przy leczeniu chorób związanych z dysfunkcją żołądka i jelit. Dzisiaj firma Luvos, oprócz produktów leczniczych oferuje również certyfikowane kosmetyki naturalne (certyfikat BDiH) na bazie glinki mineralnej.

Dostępne na polskim rynku produkty Luvos to: szampon z glinka mineralna przywracający równowagę, krem oczyszczający skórę z glinką mineralną, tonik do twarzy z glinką mineralną, krem nawilżająco-rewitalizujący z glinką mineralną,  maseczka nawilżąjąca z olejkiem migdałowym, maseczka anti-aging z olejkiem sojowym maseczka łagodnie peelingująca z olejkiem z pestek brzoskwini, Maseczka nawilżająca z probiotykiem i wyciągiem z aloesu, ,maseczka anti-aging z wyciągiem z łubinu i korzenia lukrecji, maseczka antystresowa z wyciągiem z pestek winogron i zieloną herbatą.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Brak postów do wyświetlenia