Teraz czytasz...
Nowa marka kosmetyków naturalnych dostępna w aptekach. Konkurs rozstrzygnięty!
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Nowa marka kosmetyków naturalnych dostępna w aptekach. Konkurs rozstrzygnięty!

Be organic – tak nazywa się nowa polska marka kosmetyków skomponowanych z certyfikowanych składników ekologicznych.

– Zależało nam na tym, żeby stworzyć produkt, którego same chciałybyśmy używać – mówi farmaceutka Aleksandra Paczkowska-Borkowska, która wraz z córką Martą Wróbel, absolwentką poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, stworzyła markę be organic. Zrezygnowałyśmy z wykorzystania substancji pochodzenia zwierzęcego oraz testów na zwierzętach, sięgnęłyśmy po biodegradowalne opakowania, a produkcję zleciłyśmy certyfikowanej fabryce. Zadbałyśmy też o łatwość aplikacji  i skuteczne wchłanianie.

W sprzedaży dostępnych jest 7 produktów: mleczko do demakijażu, peeling myjący do twarzy, krem do twarzy, serum pod oczy, peeling z zawartością oleju arganowego, nagietkowego, słonecznikowego i jojoba, soli morskiej i cukru trzcinowego, masło wykorzystujące właściwości szałwii muszkatołowej, miłorzębu japońskiego i masła shea oraz certyfikowany olej kokosowy, który można stosować do naturalnej pielęgnacji włosów, skóry twarzy i ciała, a nawet – zjeść.

W oparciu o składniki roślinne

W kosmetykach be organic wykorzystano naturalne właściwości wyciągów z roślin długowiecznych (jak miłorząb czy drzewo shea), wiecznie zielonych (jak makadamia)  i kserofitów, czyli roślin przystosowanych do życia w warunkach atmosferycznych uniemożliwiających odpowiednią podaż wody: suszy, chłodu, w wysokich górach czy na terenach silnie zasolonych (Myrothamnus flabellifolia). W ich składzie są oznaczone certyfikatem ECOCERT® oleje od lat wykorzystywane w kuchniach świata ze względu na wyjątkowe właściwości odżywcze (kokosowy, jojoba, słonecznikowy, arganowy) oraz substancje tradycyjnie stosowane jako leki (nagietek lekarski). Dlatego cechuje je długofalowa skuteczność, a dzięki zawartości związków naturalnie występujących w przyrodzie i ludzkim organizmie są hypoalergiczne – nie wywołują podrażnień i są doskonale tolerowane.

Kosmetyki bez kontrowersyjnych dodatków

Kosmetyki nie zawierają barwników, wazeliny, silikonów, parabenów, PEG-ów, olejów mineralnych ani syntetycznych zagęstników, są wolne od etanoloamin, SLES i EDTA.

Zapraszamy do zabawy

Wejdź na beorganic.com.pl, poszukaj inspiracji i dokończ zdanie:

„Naturalnie piękna, czyli…”

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

Oto propozycje, które uznaliśmy za najciekawsze

Naturalnie piękna, czyli oczyszczona, odżywiona, nawilżona i naładowana pozytywną energią! Autorka Iwona otrzymuje krem do twarzy + olej kokosowy
Naturalnie piękna, czyli piękna idealnie! Bo co może z Naturą i Pięknem konkurować? Autorka Beata otrzymuje mleczko do demakijażu + peeling do twarzy

Naturalnie piękna, czyli…poprawiająca naturę samą naturą! Autorka Katarzyna otrzymuje krem do twarzy + peeling do twarzy

Zobacz także


Nagrody przesłane zostaną pocztą.

Regulamin konkursu

1. Organizatorem konkursu jest Eko Media Karol Przybylak z siedzibą przy ul. Siedleckiej 62 w Bydgoszczy
2. Konkurs polega na przesyłaniu propozycji zakończenia zdania „Naturalnie piękna, czyli…”
3. Wśród nadesłanych propozycji jury wybierze 3 najlepsze. Zostaną one nagrodzone zestawami kosmetyków:
krem do twarzy + olej kokosowy
mleczko do demakijażu + peeling do twarzy
krem do twarzy + peeling do twarzy
4. Przesłanie wiadomości na redakcja at biokurier.pl  oznacza akceptację regulaminu oraz wyrażenie zgody przetwarzanie nadesłanych danych osobowych na potrzeby realizacji wysyłki nagród.
5. Nadsyłając hasło nadawca deklaruje, że jest jego autorem i że nie narusza ono praw autorskich osób trzecich

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.