Teraz czytasz...
Naturalne kosmetyki na bazie miodu
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Naturalne kosmetyki na bazie miodu

Eko miód jest pysznym smakołykiem, ale nie od dziś wiadomo, że sprawdza się także jako kosmetyk naturalny. Proponujemy dwa proste przepisy.

W naturalnej kosmetyce miód stosowany był od setek lat. Wykorzystywały go zarówno najsłynniejsze piękności jak i gospodynie.

 

Maseczka miodowa

40 dag miodu, 2 żółtka , 40 g świeżej śmietanki zmieszać i nałożyć mieszankę na twarz. Odczekać 15 min, następnie spłukać letnią wodą. Po przeschnięciu natrzeć skórę kremem nawilżającym.

 

 Miodowa emulsja łagodząca

Skutecznym środkiem łagodzącym i odświeżającym skórę twarzy, szyi i ramion, opaloną i nadmiernie wysuszoną przez słońce, jest emulsja wykonana w następujący sposób: 1 łyżkę miodu utrzeć z 1 żółtkiem i 1 łyżką oliwy z oliwek. Smarować skórę w miejscach najbardziej narażonych na działanie słońca. Po 30 min. spłukać ciepłą wodą. Miejsca silniej podrażnione, natrzeć dodatkowo oliwą i pozostawić na kilka godzin.

Przypominamy, że do wytwarzania naturalnych domowych kosmetyków najlepiej używać miodu z certyfikatem ekologicznym albo pozyskanego od zaufanego pszczelarza.

Przeczytaj więcej informacji na tematy: miód , kosmetyka naturalna

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.