Teraz czytasz...
Naturalne kosmetyki na bazie miodu

Naturalne kosmetyki na bazie miodu

Eko miód jest pysznym smakołykiem, ale nie od dziś wiadomo, że sprawdza się także jako kosmetyk naturalny. Proponujemy dwa proste przepisy.

W naturalnej kosmetyce miód stosowany był od setek lat. Wykorzystywały go zarówno najsłynniejsze piękności jak i gospodynie.

 

Maseczka miodowa

40 dag miodu, 2 żółtka , 40 g świeżej śmietanki zmieszać i nałożyć mieszankę na twarz. Odczekać 15 min, następnie spłukać letnią wodą. Po przeschnięciu natrzeć skórę kremem nawilżającym.

 

 Miodowa emulsja łagodząca

Skutecznym środkiem łagodzącym i odświeżającym skórę twarzy, szyi i ramion, opaloną i nadmiernie wysuszoną przez słońce, jest emulsja wykonana w następujący sposób: 1 łyżkę miodu utrzeć z 1 żółtkiem i 1 łyżką oliwy z oliwek. Smarować skórę w miejscach najbardziej narażonych na działanie słońca. Po 30 min. spłukać ciepłą wodą. Miejsca silniej podrażnione, natrzeć dodatkowo oliwą i pozostawić na kilka godzin.

Przypominamy, że do wytwarzania naturalnych domowych kosmetyków najlepiej używać miodu z certyfikatem ekologicznym albo pozyskanego od zaufanego pszczelarza.

Przeczytaj więcej informacji na tematy: miód , kosmetyka naturalna

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.