Teraz czytasz...
Naturalne kosmetyki na bazie glinki zielonej dostępne w Polsce
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Naturalne kosmetyki na bazie glinki zielonej dostępne w Polsce

Kosmetyki naturalne wytwarzane na bazie pochodzącej z Morza Śródziemnego glinki zielonej to wyróżnik marki Argital. Produkty posiadają certyfikaty BDIH, DEMETER, ICEA, LAV, Vegan OK, ECOCONTROL.

Wśród produktów dostępnych w Polsce są m.in.: czarna wybielająca pasta do zębów z propolisem i dentie, Krem z arniką górską na obrzęki i stłuczenia, Antytrądzikowy krem z łopianem, Krem na zmęczone stopy, Szampon do włosów suchych i normalnych, Różany krem balansujący do twarzy, Glinka zielona suszona na słońcu.   

Właściwości zdrowotne glinki zielonej

Wykorzystywana w kosmetykach glinka pochodzi z kopalni na dalekim południu Sycylii. Wydobywana jest w miesiącach letnich, kiedy działanie słońca jest silniejsze i intensywniejsze. Unikalne właściwości czynią glinkę czynnikiem modelującym ciało i sprawiają, że jest naturalnym produktem zapobiegającym starzeniu. Glinka zielona ma wspaniałe właściwości dezynfekujące, absorpcyjne i gojące. Doskonale leczy trądzik, wypryski, wrzody, pielęgnuje i regeneruje poszarzałą cerę. Odżywia zmęczoną cerę, zmniejsza i zapobiega powstawaniu zmarszczek.

Glinka, pochodzenia morskiego, jest bogata w sole mineralne i naturalne oligoelementy, które pomagają uczynić ją szczególnie aktywną. Jej wiek datuje się pomiędzy 6 a 16 milionów lat, co sytuuje ją w geologicznym czasie kiedy Ziemia była szczególnie pełna sił witalnych.  Korzystne właściwości glinki pozostały nienaruszone przez czas i powracają do naszego organizmu za każdym razem gdy używamy jej w paście do zębów, szamponie, maseczce upiększającej lub po prostu w postaci proszku rozpuszczonego w wodzie do relaksującej i regenerującej kąpieli.

Argital istnieje od 1976 roku, rozwijając od tego czasu wiedzę na temat zastosowania glinki zielonej w kosmetyce. Obecnie należy do czołowych firm na świecie produkujących kosmetyki na bazie glinki. Poza glinką Argital stosuje w produktach tylko starannie wyselekcjonowane naturalne składniki i zioła. Wyznając zasadę, że lokalizacja ma znaczenie dla jakości produkcji, w 2005 r. firma przeniosła produkcję na teren Sycylii – słonecznego, wietrznego i czystego miejsca w pobliżu Morza Śródziemnego, gdzie glinka jest wydobywana. Produkty Argital dostępne są obecnie w 25 krajach na całym świecie.

Zobacz także


Źródło: Matique

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.