Mit farb roślinnych

Artykuł sponsorowany-
Farby roślinne są powodem wielu nieporozumień w branży kosmetycznej. Podejrzenia, że składniki farb chemicznych zagrażają zdrowiu, pojawiają się od dawna  i zdają się je potwierdzać badania WHO np. w opublikowanym w marcu 2008 czasopiśmie specjalistycznym ?Lancet Oncology?. Zespół naukowców z Lyon przebadał grupy zawodowe i otrzymał niepokojące wyniki. Według nich ryzyko zachorowań na raka pęcherza  jest u fryzjerów 20% do 60% wyższe niż u przeciętnego obywatela. 

 

My z Culumnatura nie chcemy czekać aż te wiadomości zostaną oficjalnie potwierdzone przez przemysł chemiczny. Już od dawna mamy alternatywę: Farby całkowicie roślinne, ze składników dziko rosnących na niezanieczyszczonych terenach i roślin uprawianych ekologicznie. Nasze koloracje z henny w 17 tonacjach (neutralny, blond, jasny blond, piaskowy, naturalny matowy blond, naturalny blond popielaty, miedź, brąz, miedziany brąz, beż, złoty, jasnoczerwony, czerwony, czerwień henny, ciemna czerwień ekstra, mahoń intensywny) mają wiele zalet.
Umożliwają farbowanie i jednoczesną pielęgnację włosów i skóry głowy. Farbowanie tak indywidualne i różnorodne, oraz ukoronowane tak intensywnym połyskiem, że od razu może obalić mit o nudnych fryzurach dla starych babć i noszących sandały hipisów. Wręcz przeciwnie. Ponieważ farby dopasowywane są do naturalnego kolorytu klienta, stanowią wraz z nim jedną całość, podkreślając w naturalny sposób jego typ urody.
Do tego odpowiednia nawet lekko zaczepna fryzura i już mamy świeżo wyglądających klientów, którzy na głowie mają żywe włosy w naturalnych odcieniach, a nie perukę, w której każdy włos jest nienaturalnie pod kreskę jednakowy.Efekt jest niesamowity a jako skutek uboczny włosy stają się, poprzez działanie garbników, stabilniejsze/ Ph 4,5- 4,8 . Coraz większa ilość klientów umie to docenić.
Przyczyną nieporozumień co do henny i farb roślinnych jest przede wszystkim nieumiejętność profesjonalnego mieszania i dobieranie farb, jak i brak fachowej wiedzy o zasadach ich działania. Ponieważ my, z Culumnatura, od 14 z górą lat właśnie tym się zajmujemy, posiadamy wystarczające doświadczenie aby szkolić profesjonalistów. Luka w rynku jest ogromna, ponieważ praktycznie nie ma specjalistów umiejących na tych farbach pracować. To jest szansa na przyszłość w tym starym a jednak nowym zawodzie.
Zapraszamy na seminarium informacyjno-szkoleniowe z udziałem założyciela firmy Culumnatura – Willim Lugerem: Fryzjer naturalny – zawód z przyszłością Termin:  19.09.2010 (więcej informacji)

Tematy spotkania.:

?    jakie zalety posiadają kosmetyki naturalne
?    czy salon fryzjerski może pracować wyłącznie na produktach naturalnych i przeżyć?
?    innowacja w interesie
?    jak przestawić siebie i klientów na produkty naturalne
?    co się kryje w produktach kosmetycznych
?    chemia i zdrowie: jak długo mogą iśc w parze?

W ramach spotkania oferujemy ekologiczny, pełnowartościowy posiłek – jak to się mówi: przez żołądek….

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

 

Noall Conrad
CulumNATURA
 

 

Brak postów do wyświetlenia