Mineralne eko filtry przeciwsłoneczne dla najmłodszych – podejrzane na Vivaness

 Sun cream to ekologiczna kremów z filtrem przeciwsłonecznym przeznaczonych dla dzieci. To nowość, którą zaprezentowano na Targach Vivaness.

Kosmetyki posiadają faktor 25 (a więc stosunkowo niski) i bazują na naturalnej ochronie mineralnej przystosowanej do delikatnej skóry dzieci. Kosmetyk z faktorem 25 chroni skórę dziecka w 90%.

Reszta to przede wszystkim zdrowy rozsądek rodziców. Filtr należy nałożyć na skórę ponownie po kilku godzinach lub po kąpieli. Dziecko powinno być ubrane i w miarę możliwości przebywać w cieniu.

 

Kosmetyki naturalne Sun cream z wynikiem bardzo dobry przeszyły badania dermatologiczne przeprowadzone przez laboratorium Dermatest. W ich składzie znajdują się przede wszystkim składniki z certyfikowanych upraw ekologicznych oraz składniki naturalne. Produkt posiada certyfikat BDIH.

 

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     


W jednej tubce mieści się 75ml kremu. Sun cream wyprodukowane zostało przez niemiecką firmę Topfer, która produkcją kosmetyków zajmuje się od 1911 roku.

 

Vivaness, czyli targi kosmetyki naturalnej i Welles to impreza towarzysząca Targom Żywności ekologicznej BioFach, które odbyły się w Norymberdze w dniach 15-18 lutego 2012.

Przeczytaj także: Solid shampoo – ekoinnowacja kosmetyczna z targów Vivaness

Przeczytaj więcej na temat Targów Bio Fach 2012


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

 Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia