Teraz czytasz...
Międzynarodowe Dni Prasy CULUMNATURA w Ernstbrunn
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Międzynarodowe Dni Prasy CULUMNATURA w Ernstbrunn

Agnieszka Gotówka

14-15 czerwca 2018 r. w austriackim Ernstbrunn odbyły się Międzynarodowe Dni Prasy CULUMNATURA. Przedstawiciele mediów dyskutowali m.in. na temat zrównoważonego rozwoju w branży fryzjerskiej.

CULUMNATURA, pionier w pełni naturalnej pielęgnacji, wprowadził na rynek nowe, ekologiczne opakowania farb roślinnych Satuscolor. Międzynarodowe Dni Prasy były idealnym momentem do zaprezentowania ich szerszemu gronu. Dekoracyjne puszki do uzupełniania farbami mają kwiatowy wzór, charakterystyczny dla austriackiej firmy. Opakowania są hermetyczne, chronią farbę przed światem.

Naturalna koloryzacja włosów

W czasie Międzynarodowych Dni Prasy głos zabrał Willi Luger, założyciel firmy CULUMNATURA. Mówił o roślinnych składnikach farb do włosów, w szczególności o barwnikach henny Lawsonia inermis.

Badania mikrobiologiczne wykazały jej działanie antybakteryjne. Ekstrakty roślinne henny działają bakteriobójczo. Czarna henna popadła w kłopoty tylko dlatego, że „kreatywny” przemysł w celu osiągnięcia lepszego oddania kolorów, często wykorzystuje ten barwnik w połączeniu z wysoce toksyczną p-fenylenodiaminą (PPD). Substancja ta, jak wykazały doświadczenia na zwierzętach, jest rakotwórcza

CULUMNATURA stawia na ekologiczne opakowania

W czasie imprezy zaprezentowano również kolejną innowacje, balsam do ust facile. Dostępny jest jako sztyft pielęgnacyjny w opakowaniu z papieru walcowanego. Jest ono biodegradowalne i może być kompostowane: składa się w 100% z papieru, farby wodorozcieńczalnej i biologicznego kleju kazeinowego. Skład balsamu pozostaje niezmieniony i dzięki woskowi pszczelemu i cennym olejom (np. makowym), zapewnia aksamitnie miękkie usta oraz chroni je przed wysychaniem.

Gospodarze wydarzenia w programie ujęli też inne atrakcje. Uczestników zaproszono do wspólnego zdobycia szczytu Buschberg, malowniczo położonego w parku przyrodniczym Leiser Berge.

Warsztaty i wykłady na temat zrównoważonego rozwoju i ekologii w branży fryzjerskiej wypełniały również drugi dzień imprezy. Katarzyna Kronsteiner w trakcie swojej prezentacji pokazała efekty działania krytycznych składników, zanieczyszczenie środowiska przez mikroplastik oraz intensyfikację rolnictwa. W czasiewarsztatów podsumowujących uczestnicy przeanalizowali w małych grupach swoje możliwości w zakresie ochrony zasobów i redukcji odpadów.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.