Teraz czytasz...
Manufaktura KLAREKO – czysty dom w duchu eko i zero waste
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Manufaktura KLAREKO – czysty dom w duchu eko i zero waste

W naszych domach na dobre zawitał trend związany ze świadomym odżywianiem się oraz dbaniem o nasze ciała. Liczba portali oferujących porady, wsparcie oraz przepisy – zarówno w zakresie żywienia, jak i kosmetyków – z dnia na dzień rośnie, z korzyścią dla nas wszystkich. Niestety, nie można tego powiedzieć o obszarze związanym z dbaniem o czystość naszego domu – mimo że jest tak samo ważny dla naszego dobra.


Tym czasem na Warmii powstała Manufaktura Kosmetyków Dla domu KLAREKO. To tutaj, w zielonym sercu Polski, dwie przyjaciółki postanowiły odczarować sprzątanie. Od ponad roku z powodzeniem tworzą naturalne produkty do prania i sprzątania, które są bezpieczne dla ludzi i środowiska.

Ekologiczne środki czystości KLAREKO są nie tylko nad podziw skuteczne, ale także obłędnie pachną. Siłą marki jest ograniczanie składów do niezbędnego minimum. Roślinne mydła, wyciągi z ziół, sody, ocet, naturalne olejki eteryczne i całkowita eliminacja szkodliwych substancji chemicznych to tylko jeden z atutów produktów KLAREKO.

Ogromnym sukcesem międzynarodowych koncernów jest fakt, że udało im się przekonać znaczną część naszego społeczeństwa do skuteczności swoich produktów chemicznych. Nie jest to prawda, czego potwierdzeniem może być np. fakt, że jeden z najpopularniejszych środków do czyszczenia toalet, istnieje na rynku od 1929 roku. To sporo krócej niż ludzie skutecznie czyszczą swoje domy. Wbrew pozorom, nie jest to także najtańsza forma dbania o czystość. Odpowiednio przygotowane naturalne środki czystości KLAREKO dzięki swojej skoncentrowanej formie oraz uczciwie wyliczonemu dawkowaniu wystarczają na znacznie dłużej. Do tego dochodzi jeszcze aspekt bezpieczeństwa i zdrowia, które są bezcenne. Czy potrzeba badań aby stwierdzić, że substancja, która ma silne właściwości żrące jest szkodliwa? Czy jeśli przy użytkowaniu jakiegoś środka czystości należy używać maski lub rękawiczek to jest to dla nas dobre? Czy jeśli podczas sprzątania szkodzimy sobie, to nie szkodzimy naszym dzieciom, rodzinie, bliskim, środowisku? Czas najwyższy abyśmy wymienili szkodliwą chemię na naturalne środki czystości. Kosmetyki Dla Domu KLAREKO są idealną propozycją.

Manufaktura nie poprzestaje na naturalnych i bezpiecznych produktach. Tu myśli się dużo szerzej, dbając o naturę w każdym aspekcie. Dotyczy to także starannie zaprojektowanych opakowań, które w całości podlegają recyklingowi. I okazuje się, że w tej dziedzinie firma także nie poprzestaje na oczywistych rozwiązaniach. W ostatnim czasie KLAREKO wprowadziło do sprzedaży swoje produkty w uzupełniających opakowaniach zero waste. Już dzisiaj w ich sklepie internetowym na www.klareko.com kupić można środki czystości w szklanych opakowaniach. To istny przełom na polskim rynku.

Ponadto nazwanie ekologicznych środków czystości Kosmetykami Dla Domu także nie jest przypadkowe. W ofercie KLAREKO znajdziemy między innymi Fenomenalny Mus Czyszczący. Jest to rewelacyjny zastępca wszelkiego rodzaju mleczek czyszczących. Swą skuteczność czerpie z naturalnego mydła roślinnego oraz sody. Czy ten skład nie przypomina peelengu do ciała? Inny kosmetyk czyszczący, Płyn Do zadań Specjalnych, to produkt którym usuniemy kamień, odkazimy toalety, zwalczymy pleśń a także zastąpimy nabłyszczacz do zmywarki. Podobieństwo tego produktu do octowych płukanek do włosów zdaje się nie być przypadkowe. Pachnidło to kolejny produkt, który wpisuje się idealnie do grona Kosmetyków Dla Domu. Nie dość, że wypełni pomieszczenie delikatnym naturalnym aromatem, to także doskonale sprawdzi się jako odświeżacz do butów, a po przeanalizowaniu składu Pachnidła okazuje się, że przypomina on naturalny dezodorant do ciała.

Przypadek? Nie, w Manufakturze KLAREKO tak opracowywane są receptury czyszczące, by wyeliminować wszystko co nieprzyjazne nam oraz naszej Matce Ziemi.
KLAREKO rozpoczęło rewolucję w dziedzinie sprzątania. Trzymajmy zatem kciuki, by tej warmińskiej Manufakturze, która postawiła sobie za cel przywrócenie naturalności w sprzątaniu, powiodła się ta misja.
www.klareko.com

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.