Kosmetyki naturalne na bazie manuki dostępne w Polsce

certyfikowane kosmetyki naturalne Living Nature pojawiły się na polskim rynku.

Jednym z ich najważniejszych składników są miody i olejki z manuki.

Czym jest manuka (Leptospermum scoparium)?

To występujący niemal na całym terenie Nowej Zelandi, wiecznie zielony krzew. Pozyskiwanemu z liści i gałązek olejkowi przypisuje się silne właściwości lecznicze, odgrywał on ważną rolę w ludowej medycnie Maorysów.

 Miód z manuki korzystnie oddziałuwuje na skórę, zapobiega utracie wilgotności, pielęgnuje, odmładza i chroni skórę. Miód manukowy jest znany z właściwości wspomagających gojenie się ran i działania bakteriobójczego.

 

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     
Harakeke (len nowozelandzki) jest naturalnym antyseptykiem, który tradycyjnie wykorzystuje się jako środek kojący i leczniczy przy podrażnieniach skóry takich jak poparzenie słońcem, ropnie i owrzodzenia.

 

Żel roślinny jest naturalnym środkiem utrzymującym wilgotność. W większości produktów jest wykorzystywany jako substancja nośna, zamiast żelów pozyskiwanych metodami petrochemicznymi.

Kosmetyki Living Nature posiadają certyifkat BDIH, wykorzystywane do ich produkcji czyste surowce roślinne w ponad 75% z pochodzą z Nowej Zelandii.Przy produkcji nie stosuje się olejów mineralnych; alkoholu, syntetycznych substancji barwiących i zapachowych. Także opakowania są w 100% przyjazne środowisku.

Dystrybutorem kosmetyków Living Nature jest firma Minejo.  Dostępne są m.in. olejek z manuki, żel zawierający miód z manuki, topniejące krążki sojowe

 

źródło: Minejo

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia