Jesienne EKOCUDA – w trosce o zdrowie i naturalne piękno

Fot. Joanna Oleszek

Kosmetyki naturalne są motywem przewodnim zbliżających się wielkimi krokami jesiennych edycji targów Ekocuda – największej imprezy tego typu w kraju. Producenci polskich i zagranicznych marek spotkają się z miłośnikami kosmetyków naturalnych w Gdańsku, Warszawie i Poznaniu.

Żyć w zgodzie z naturą – taką filozofię wyznaje coraz więcej z nas. Znajduje ona odzwierciedlenie w naszych codziennych wyborach. Dotyczą one nie tylko tego, co jemy, ale też czym pielęgnujemy i upiększamy nasze ciało.

Ekocuda to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Tylko podczas tych targów można w jednym miejscu zobaczyć, ale też powąchać i wypróbować na własnej skórze tak szeroką gamę kosmetyków naturalnych, organicznych oraz wegańskich.

Na naszych targach królują polskie marki, choć zagranicznych także nie brakuje. Często są to produkty niszowe, których próżno szukać na półkach w popularnych drogeriach. Wspólnym mianownikiem wszystkich wystawców pojawiających się na Ekocudach jest to, że swoje kosmetyki tworzą z pasją i miłością do natury oraz zdrowego stylu życia, korzystając z naturalnych składników i troszcząc się przy tym o środowisko

– mówi Zuzanna Mierzejewska, pomysłodawczyni targów oraz właścicielka marki Ekocuda.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Zuzanna Mierzejewska: Ekocuda cały czas się rozwijają [wywiad]

Podczas imprezy można też liczyć na dodatkowe atrakcje w postaci warsztatów (np. doskonalących technikę makijażu, oczywiście naturalnymi kosmetykami) oraz ciekawych wykładów. A wszystko to zupełnie bezpłatnie, ponieważ wstęp na targi od zawsze jest darmowy.

Trzy miasta, trzy topowe lokalizacje

Targi Ekocuda tradycyjnie już organizowane są dwa razy w roku: wiosną i jesienią – porach idealnych na to, żeby najpierw przygotować skórę na zbliżające się lato, a następnie ją po nim zregenerować. Imprezy w ramach najbliższego jesiennego cyklu odbędą się kolejno w:

  • Gdańsku (12 i 13 października),
  • Warszawie (16 i 17 listopada),
  • Poznaniu (24 i 25 listopada).

Podobnie jak kosmetyki prezentowane w trakcie tych dwudniowych, weekendowych spotkań, tak i miejsca, gdzie się one odbywają są wyjątkowe. Mieszkańców Gdańska i okolic organizatorzy Ekocudów zapraszają na imponujący rozmiarami Stadion Energa Gdańsk. Stołeczna edycja targów, której sponsorem jest marka Annabelle Minerals, odbędzie się w Centrum Praskie Koneser. Jeśli chodzi o Poznań, to tam Ekocuda na dwa dni zawładną nowoczesnymi wnętrzami centrum Concordia Design. Sponsorem tamtejszej edycji targów została marka Pixie Cosmetics.

Ekocuda w Gdańsku. Działo się! [recenzja]

Liczby mówią wszystko

Pierwsze Ekocuda odbyły się w listopadzie 2016 r. w stolicy (wcześniej targów poświęconych kosmetykom naturalnym w naszym kraju nie było). Pomysł Zuzanny Mierzejewskiej trafił na podatny grunt – impreza doczekała się już bowiem 11. edycji (sześciu w Warszawie, trzech w Gdańsku i dwóch w Poznaniu). Łącznie odwiedziło je ponad 153 tys. osób!

Jesienne edycje targów kosmetyków naturalnych EKOCUDA

  • 12-13.10.2019 r. – Gdańsk – Stadion Energa, vol. 4
  • 16-17.11.2019 r. – Warszawa – Centrum Praskiej Koneser, vol. 7
  • 23-24.11.2019 r. – Poznań – Concordia Design, vol. 3

Brak postów do wyświetlenia