Teraz czytasz...
Jakie korzyści daje nam codzienne szczotkowanie włosów? Czym wyróżnia się szczotka z naturalnym włosiem?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Jakie korzyści daje nam codzienne szczotkowanie włosów? Czym wyróżnia się szczotka z naturalnym włosiem?

-akcja promocyjna-

W czasach naszych prababek szczotka z naturalnego włosia była niezwykle osobistym prezentem weselnym. Na początku XIX wieku wraz z rozpoczęciem masowej produkcji plastikowych artykułów, nastąpiło prawie całkowite wyparcie materiałów naturalnych. Dlatego szczotki z naturalnego włosia popadły w niepamięć. Jednakże pielęgnacja szczotką naturalną ma wiele pozytywnych korzyści. 

Czym wyróżnia się naturalne włosie?

Włosie szczotki wytwarzane ze szczeciny dzika, w przeciwieństwie do włosia syntetycznego lub drewnianego, bardzo jest podobne do włosów ludzkich. Składa się w większości ze zrogowaciałych komórek naskórka wzbogaconych keratyną (białka fibrylarne). Keratynocyty (komórki naskórka, które produkują keratynę) są elementem układu odpornościowego skóry, wspierają procesy gojenia się ran i chronią przed promieniowaniem UV. Włosie naturalne zbiera powstałe w ciągu nocy sebum i równomiernie rozprowadza je podczas szczotkowania aż po same końce włosów. Ponadto usuwamy ze skóry głowy sole osadzone wskutek pocenia się.

Jak działa szczotkowanie szczotką z naturalnym włosiem?

Sebum (łój wytwarzany przez organizm) w 95% składa się z lipidów i wytwarzany jest w skórze właściwej. Każdy mieszek włosa ma co najmniej jeden gruczoł łojowy. Łój wydostaje się na powierzchnię skóry głowy poprzez łodygę włosa, gdzie razem z potem tworzy warstwę hydrolipidową. Stanowi ona naszą naturalną, tworzoną przez organizm, ochronę przed wysuszeniem skóry. Ważną właściwością łoju jest naturalna pielęgnacja włosów. Łój i sole wydzielają się w nocy, dlatego poranek jest idealny na szczotkowanie.

Nasza szczotka z włosiem dzika jest specjalnie dostosowana do kształtu głowy, co umożliwia równomierne szczotkowanie całą powierzchnią szczotki. Pobudzamy przy tym mięsień przywłosowy. To jest równoznaczne z treningiem mięśni, ułatwia dostarczanie krwi i składników odżywczych do korzenia włosa.

Dla fryzjerów i fryzjerek stosujących naturalne kosmetyki marki CulumNATURA® szczotka z włosiem dzika stanowi podstawę w pielęgnacji skóry głowy i pięknych włosów, a także początek każdego zabiegu.

Często otrzymujemy informacje, że klientki, które miały problem z wypadaniem włosów, dzięki codziennemu szczotkowaniu zauważyły wyraźną poprawę. Powodem tego jest optymalne ukrwienie skóry, pod warunkiem, że korzenie włosów nie są martwe.

Szczotkowanie to mechaniczne usuwanie starej keratyny i zanieczyszczeń, które osiadają na naszych włosach. Zalecane jest również osobom o włosach ze skłonnością do przetłuszczania się. Szczotka nie tylko rozprowadza wydzielane sebum, ale także usuwa jego nadmiar.

Ergonomiczny design & technika

Idealnie dopasowana do kształtu dłoni forma szczotki CulumNATURA® dla osób prawo- i lewo-ręcznych, jest wytworzona z różnych gatunków drewna o najwyższej jakości. Każda szczotka jest szczególnym, pięknym unikatowym przedmiotem o indywidualnym przekroju słojów. Różne, regionalne drewna (np. orzech, klon, wiśnia i wiele innych) wybierane są na podstawie kryteriów jakościowych, ekologicznych i wizualnych. W 100% wykorzystuje się wyłącznie naturalne włosie dzika, pierwsze cięcie. Jakość szczotki oraz specjalne sztancowanie umożliwiają szczotkowanie także gęstych  i długich włosów od skóry głowy.

Informacje o firmie CulumNATURA®  oraz, jak zostać fryzjerem naturalnym na:  www.culumnatura-naturkosmetik.com/pl
© Foto: Rita Newman

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.