Teraz czytasz...
Jak dieta może wpłynąć na urodę?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Jak dieta może wpłynąć na urodę?

Uroda człowieka w dużym stopniu zależy od codziennej diety. Właściwe odżywianie daje dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne, ale także szczupłą sylwetkę, piękną skórę.

Dobrą kondycję organizmu można utrzymać lub odzyskać dzięki odżywianiu i stylowi życia. Zdrowe zęby, gładką skórę i pełne blasku włosy da się zachować nie dzięki kosmetykom, a diecie roślinnej, dostarczając organizmowi witaminy, sole mineralne i błonnik. Cukier, powodujący próchnicę zębów, powinien być całkowicie wykluczony z jadłospisu, a bogatobiałkowa mięsno-mleczna dieta wypłukuje wapń z organizmu. Przez pory w skórze, organizm wydala nadmiar spożywanych tłuszczów, toksyn i wszelkich produktów odpadowych z procesu przemiany materii. Dlatego im zdrowsze odżywianie, tym lepiej wygląda skóra. Gdy spożywamy dużo tłuszczów zwierzęcych i roślinnych, skóra i włosy stają się nadmiernie przetłuszczone. Dieta wysokotłuszczowa powoduje zlepianie krwinek, zwolnienie krążenia krwi, w konsekwencji gorsze utlenienie skóry i zmianę jej koloru na szary. Wiele dolegliwości skórnych np. egzemę, łuszczycę, toczeń rumieniowaty można wyleczyć właśnie dietą owocowo-warzywną.

U kobiet zaburzenia równowagi hormonalnej mogą prowadzić do nadmiernego owłosienia w miejscach charakterystycznych dla mężczyzn. I w tym przypadku zmiana diety może być pomocna, ponieważ wyeliminowanie produktów mających wpływ na nadmierne wytwarzanie niektórych hormonów pozwala zmniejszyć zaburzenia.

Pożywienie ma także wpływ na zapach ciała, oddechu, moczu, stolca. Najgorszy odór powstaje w jelicie grubym z powodu gnicia mięsa, jaj, nabiału. Wytwarzane tam gazy są wydalane oraz wchłaniane przez ściany jelit do krwi, z nią przedostają się do skóry i płuc, skąd wydalane są jako przykra woń ciała i cuchnący oddech.

O wpływie tego, czym się odżywiamy na urodę pisze lek. med. Tomasz Nocuń w kwartalniku „Porady na zdrowie” nr 23.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.