Gąbki Konjac dostępne w Polsce

Konjac to roślina od setek lat wykorzystywana do pielęgnacji skóry. Stworzona na jej bazie gąbka jest nie tylko zdrowa, ale także biodegradowalna.

Amorphophallus konjac to bylina pochodząca z Azji, rosnąca dziko w górach. Jest rośliną posiadającą odczyn zasadowy, zawierającą m.in.:. białko, węglowodany, żelazo, fosfor, miedź, cynk, witamina A, wit. E, wit. D, witaminy B1, B6, B12, wit. C i kwas foliowy. Konjac to w 97% woda i w 3% błonnik roślinny.

W Japonii konjac znany jest od ponad 1500 lat. Pierwotnie stosowano go jako lek, ze względu na odkryte liczne właściwości zdrowotne. Następnie doceniono jego wyjątkową skuteczność i delikatność w pielęgnacji wrażliwej skóry. Przeprowadzone badania wykazały, że Gąbki Konjac skutecznie i głęboko oczyszczają skórę, nie uszkadzając naskórka. Są bardziej efektywne niż normalne myjki, a nawet gąbki morskie! Ich dodatkową zaletą jest całkowita biodegradowalność – wysłużoną gąbkę można np. zakopać w ogrodzie.

Mycie twarzy Gąbką Konjac to nie tylko dokładne oczyszczenie, ale również przyjemny, relaksujący masaż. Unikalna struktura gąbki delikatnie masuje, stymulując przepływ krwi, poprawiają jej krążenie, wspomagając odnowę komórek, pozostawiając skórę czystą i odświeżoną. Gąbki posiadają odczyn zasadowy, przez co naturalnie równoważą PH skóry. Są w 100% ekologiczne i biodegradowalne. Doskonale mieszczą się w dłoni – ich wymiary to ok. 8cm x 3,5cm. (Przy suszeniu następuje zmiana wielkości – gąbka kurczy się.)

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Na polskim rynku dostępne są już gąbki uniwersalne oraz gąbki z dodatkiem glinek, dedykowane różnym typom skóry: Gąbka Konjac Uniwersalna, Gąbka Konjac z Różową Glinką – cera zmęczona i niedożywiona, Gąbka Konjac z Zieloną Glinką – cera normalna, tłusta i mieszana, Gąbka Konjac z Czerwoną Glinką – cera sucha i wrażliwa, Gąbka Konjac z Bambusowym Węglem drzewnym – cera tłusta, skłonna do wyprysków, Gąbka Konjac Baby

Jak używać gąbek?

Przed użyciem należy starannie umyć gąbkę, zanurzając ją i ściskając kilka razy. Jeżeli Gąbka Konjac wyschła, zawsze przed użyciem powinno się ją namoczyć.

Należy delikatnie, ruchami kołowymi  masować twarz i ciało, co pozwoli złuszczyć martwe komórki naskórka i głęboko oczyścić skórę. Taki masaż pobudza zmęczoną skórę i wspomaga odnowę komórek. Nie ma konieczności używania produktów do oczyszczania twarzy (żele, emulsje), chyba, że czujemy taką potrzebę – w tym wypadku należy zastosować dużo mniejszą porcję preparatu, ponieważ struktura Gąbki Konjac powoduje znaczne zwiększenie wydajności produktu. Dzięki temu oszczędzimy na zakupach kosmetyków.

Żywotność Gąbki Konjac to ok.  1-3 miesięcy, w zależności od tego, jak bardzo będziemy o nią dbać.  Gdy gąbka zacznie wyglądać już na zużytą lub zacznie się łamać (kruszyć) trzeba wymienić ją na nowy egzemplarz. Aby cieszyć się jak najdłużej jedną gąbką, należ wyciskać nadmiar wody po każdym użyciu i odwieszać ją (na załączonym sznureczku) w przewiewnym miejscu do wyschnięcia.  Nie powinno się przechowywać gąbki wewnątrz kabiny prysznicowej, ponieważ wilgotne środowisko skraca jej żywotność i pozwala naturalnemu produktowi zacząć się rozkładać.

Gąbka Konjac jest biodegradowalna. Można zakopać ją w ogrodzie lub np. położyć na dnie doniczki aby „trzymała” wodę dla rośliny.

Gąbkę można sterylizować. W tym celu należy umieścić ją na kilka minut  w garnku  z gotującą się wodą.

Źródło: natural4you.pl / Habio

Brak postów do wyświetlenia