Francuskie kosmetyki na Targach Vivaness 2012

Licznego udziału francuskich wystawców spodziewają się organizatorzy targów VIVANESS, referencyjnej imprezy dla branży biokosmetyków, która już za miesiąc odbędzie się w Norymberdze.

W trakcie targów Vivaness, które odbywają się równolegle do Targów BioFach (w dniach od 15 do 18 lutego 2012) wystawi się około 30 francuskich przedsiębiorstw oferujących kosmetyki ekologiczne. Wśród nich znaleźć można zarówno doświadczonych producentów jak i debiutantów.


Zaprezentowany zostanie cały wachlarz kosmetyków ekologicznych i naturalnych wytwarzanych z oślego mleka, miodu, masła karité, oleju arganowego, egzotycznych roślin pozyskiwanych z najbardziej odległych miejsc i dostosowanych do potrzeb każdej kategorii konsumentów.

Zdecydowana większość tych produktów posiada certyfikaty ECOCERT oraz znak jakości COSMEBIO.

 

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

COSMEBIO, Francuskie Stowarzyszenie Branżowe Kosmetyki Ekologicznej i Biologicznej, będzie zresztą obecne na tegorocznych targach VIVANESS. Od 2002 roku COSMEBIO działa na rzecz rozwoju kosmetyki naturalnej i ekologicznej, opartej na produktach pochodzących z upraw ekologicznych i tzw. zielonej chemii.

Zobacz także: Video impresje z Targów Vivaness 2011

W  tym roku w targach VIVANESS po raz pierwszy będzie uczestniczyć wiele firm z regionu Langwedocja-Roussillon z południa Francji. Będzie je wspierać organizacja Sud de France Développement, promująca markę Sud de France. W regionie tym działa około stu bardzo dynamicznych małych i średnich przedsiębiorstw, osiągających roczne obroty w wysokości 175 mln €. W ciągu ostatnich trzech lat odnotowały one 15-procentowy wzrost.

Targi Vivaness odbywają się równolegle z Targami BioFach

Źródło: Ubifrance

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia